Cser-Palkovics András (Fidesz) az MSZP székesfehérvári elnökségének arra a hétfői bejelentésére reagált, amely szerint a szocialista frakció egyoldalúan felmondta az SZDSZ-szel alkotott koalíciót, a két párt költségvetéssel kapcsolatos eltérő álláspontja miatt. Márton Roland, az MSZP városi elnöke hétfői sajtótájékoztatóján ugyancsak kizárta a polgári oldallal kötött koalíció lehetőségét, de hangsúlyozta, hogy a várost érintő fajsúlyos kérdésekben és a költségvetés elfogadása végett a szocialisták készek együttműködni a közgyűlés polgári oldalával.
Cser-Palkovics András – Vargha Tamás városi tanácsnokkal közösen tartott sajtótájékoztatóján – cáfolta, hogy az MSZP ez ügyben megkereste volna a polgári frakciót. Mint mondta, a kialakult városvezetési válság, a változatlanul folyó „hatalmi marakodás , a pozíciókhoz való görcsös ragaszkodás”(...) a szakadék felé viszi Székesfehérvárt, ezért a városnak mielőbb nyugodt, kiegyensúlyozott és a közgyűlési többséget maga mögött tudó városirányításra van szüksége.
Olyan városirányításra, amely képes a jelenlegi helyzetnek megfelelő költségvetést alkotni, s általa biztosítani a város és az intézmények zavartalan működtetését, megteremteni az ott dolgozók biztonságát, a fejlesztések megvalósítását. „A labda most a városvezetés oldalán van”. A városirányítás a polgármester felelőssége, de mivel a mögötte levő koalíció megszűnt létezni, az új helyzetnek megfelelő, új megoldásokat kell találni – vélte Cser-Palkovics. A polgári frakció nem fut el a feladat elől, s vállalja a város vezetésével járó felelősséget, s kész a jelenlegi helyzetnek megfelelő – akár átmeneti – költségvetést is megalkotni – tette hozzá Vargha Tamás.
Székesfehérvár 33 tagú közgyűlésében jelenleg a polgári frakciót támogató két képviselővel együtt többsége van a polgári oldalnak. A képviselőtestületet 10 MSZP-s, 5 SZDSZ-es, 1 MDF-es, 15 Fidesz-KDNP-s és az utóbbiakat támogató két képviselőből áll.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.