Egyre türelmetlenebbek az országot finanszírozó befektetők, úgy gondolják, hogy Magyarország 2000 óta tücsök módjára hegedült, és nem készült fel a nehéz időkre. Azt kérdezik, miért áltatjuk magunkat, hogy külföldi hitelekből lehet tartósan finanszírozni a teljesítményünket meghaladó költekezést. Azt várják, hogy határozott intézkedésekkel mutassuk meg, készek vagyunk változtatni a magatartásunkon – nyilatkozta a Népszabadságnak Bajnai Gordon.
A gazdasági miniszter kijelentette: Magyarországon 1998 óta nem volt lényeges modernizációs lépés. Nagyon kevesen dolgoznak és sokan élnek az állami újraelosztásból. A politikai pártok utóbbiak kegyeiért versengenek. Az ígérgetési licit odáig fajult, hogy fenntarthatatlanul sokat költünk az egyre kevesebb megtermelt növekedésből. Akkor tudunk fejlődni, kinőni az adósságainkat, ha levesszük a terhet azoknak a válláról, akik a fejlődés motorjai, a vállalkozásokról és a munkavállalókról. Költség- és adósságcsökkentő lépések kellenek.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv pályázatairól szólva Bajnai megjegyezte: egyáltalán nem elégedett. „Magam is elképesztő, nonszensz, buta esetekkel, bürokratikus értelmezésekkel, indokolatlan lassúsággal találkozom.” Bajnai véleménye szerint a „válság elején tartunk”, az intézkedések is mostanában indultak. Úgy látja, hogy az „IMF-hitellel legalább időt nyertünk az érdemi cselekvésre”. Ennek ellenére további kiadás- és adócsökkentésekkel kívánják beindítani, a növekedést. Elmondta azt is: a válságot mindig annak kell kezelnie, aki kormányon van. Ha nem teszi, majd ahelyett is jön egy következő. Tervezett lépéseik elmaradása esetén Bajnai Gordon szerint a legrosszabb, ami történhet, az egy esetleges idei devizaválság lehetne, amely tartós társadalmi, gazdasági szétesést okozna.
(nol.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.