Répássy Róbert elmondta, hogy a hétfői házbizottsági ülésen lezajlott vita után a Fidesz és a KDNP írásban is kérte Szili Katalin házelnöktől a jelölési eljárás megindítását, annak érdekében, hogy ellenzéki delegáltakkal egészüljenek ki a közszolgálati médiumok felügyelő testületei.
A Fidesz és a KDNP szerint erre azért van szükség, mert helyre kell állítani a kiegyensúlyozottságot és a törvényességet, ugyanis az MSZP-nek 2008. május 1-je, a koalíció felbomlása óta minden egyes médiakuratóriumban 50 százaléknyi szavazati joga van. Most viszont újra összeállt a Cser-Palkovics által a „reménytelenség koalíciójának” nevezett pártszövetség, így – mint mondta – hazugság, hogy az SZDSZ ellenzéki párt lenne.
Répássy Róbert hangsúlyozta: az SZDSZ megszavazta Bajnai Gordont miniszterelnöknek, a bizottságokban megszavazták a minisztereket is, valamint támogatják Bajnai Gordon programját, és erről megállapodást is kötöttek a miniszterelnökkel, ami nyugodtan tekinthető koalíciós szerződésnek. Szerinte tehát a joggal való visszaélés ezek után azt állítani, hogy az SZDSZ ellenzéki párt. Mint mondta, a hétfői házbizottsági ülésen előzetesen azt javasolták, hogy ne növekedjen a kuratóriumok létszáma, hanem a szocialisták hívják vissza azokat a kurátorokat, akiket a koalíció felbomlása után delegáltak a testületekbe, azonban az MSZP erre nem volt hajlandó.
Ennek a helyzetnek az MSZP a haszonélvezője – jelentette ki a politikus, aki szerint kétszer, némely esetben háromszor annyi kurátori helye van a szocialistáknak, mint a Fidesznek. Répássy Róbert hangsúlyozta, hogy a Fidesz minden fórumot megragad, és jogi értelemben is mindent megtesz annak érdekében, hogy helyreálljon a törvényes helyzet, az első ilyen jogi eszköz pedig a Szili Katalinnak írt levél. Felhívta a figyelmet arra, hogy Szili Katalinnak az MDF-frakció megszűnése miatt már régen meg kellett volna indítania a médiakuratóriumokkal kapcsolatos jelölési eljárást, ami most már az SZDSZ miatt is indokolt.
Ugyanakkor az Országgyűlés elnöke a házbizottságon már jelezte, hogy valószínűleg az alkotmányügyi és ügyrendi bizottsághoz fordul az ügyben, ami Répássy Róbert szerint egyrészt azért komolytalan, mert a testületben egymagában többségben van az MSZP, másrészt a bizottság csak a házszabályt értelmezheti, nem pedig a törvényeket. Cser-Palkovics András arra is emlékeztetett, hogy Szili Katalin az MSZP-SZDSZ koalíció felbomlása után két héttel indította el a jelölési eljárást, míg most az MDF-frakció megszűnése után erre egy hónap sem volt elegendő.
A fideszes politikus megjegyezte, hogy ez pont egybeesik azzal, hogy az MDF bejelentette, hogy Pécsen Szili Katalin támogatja a polgármester választáson. A Fidesz helyettes szóvivője szerint emellett a kialakult helyzet közpénzeket is érint, hiszen például az MSZP és SZDSZ a Magyar Televízió kuratóriumában pár héttel ezelőtt 149 millió forintos megrendelést adott a Wallis-csoporthoz kötődő Navigátor Informatika Zrt.-nek az új székház műszaki beruházásával kapcsolatban. Répássy Róbert arra is kitért, hogy az SZDSZ „ellenzékiségének” a parlamenti munkában is van jelentősége, hiszen az időkeretes vitáknál az SZDSZ az ellenzéki pártoknak járó időt veszi igénybe. Arra is felhívta a figyelmet, hogy az ellenzéki pártok a kormányoldalnál valamivel több szakértői támogatásra jogosultak.
Szerinte az egész ügy „politikai elegancia kérdése”, ha az SZDSZ kormánypártként viselkedik, akkor ennek a jogi következményeit is viselnie kell.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.