Soltész Miklós, a frakciószövetség népjóléti kabinetjének vezetője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: nem a kilakoltatás előtt álló családok tehetnek arról, hogy ilyen helyzetbe kerültek, hiszen a bankok néhány évvel ezelőtt még pontos és jól fizető ügyfeleknek tartották őket. Ha pedig a családok nem tehetnek arról, hogy ilyen helyzetbe kerültek, akkor a kormánynak azonnali lépéseket kell tennie, segítséget kell nyújtania – vélekedett. Soltész szerint az eddig meghozott törvények jól láthatóan kevésnek bizonyultak és nem érik el a céljukat.
Beszámolt arról, hogy szerdán reggel kezdeményezték Juhászné Lévai Katalinnál, az Országgyűlés szociális bizottsága szocialista elnökénél a testület rendkívüli ülésének összehívását, lehetőség szerint már a jövő hétre, vagy az azt követő hétre. Emlékeztetett arra, hogy az elmúlt napokban az MSZP-s képviselőknek eltérő álláspontja volt a bizottság összehívásáról, „bagatellizálták a problémát”, illetve egyik megoldásként a krízisalapot ajánlották.
Soltész szerint a krízisalapról közben kiderült, hogy a működése nehézkes, bonyolult és sokakat kizár a rendszerből, például azt, aki idén 15 ezer forint átmeneti segélyben részesült, vagy azt, aki fiatalon rokkantnyugdíjas lett. Az ellenzéki politikus hozzátette: a szocialisták azt a krízisalapot emlegetik, mint megoldási lehetőséget, amelyről a napokban kiderült, hogy „választási pártkasszának tekintik”. Utalt arra, hogy a Fidesz és a KDNP már egy hónappal ezelőtt jelezte, csak erre a célra akarják azt felhasználni az MSZP-sek.
A kabinetvezető elmondta, Jászapátiban a szocialisták hirdetésben bizonygatják, hogy a krízisalap milyen nagyszerű dolog, és hogy igénybevételében az MSZP-iroda tud segíteni. Mint mondta, teljesen összeférhetetlennek tartják a dolgot, hiszen a krízisalap a szociális és pénzügyi tárcához tartozik, és ha erről valakinek tájékoztatást kellene adnia, az a nyugdíjbiztosító, vagy az önkormányzatok. Soltész felszólította a szocialistákat, hogy a krízisalapot ne választási pártkasszának használják, a családok nyomorát ne használják fel választási céljaik elérésére. Úgy fogalmazott: „Tovább ők már ne matassanak a közpénzek körül, hiszen eleget elvittek az elmúlt időszakban”.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.