Ez év első fél évében 30 eset fordult elő a rendőrök sérelmére – tette hozzá Dobi Tamás, megjegyezve: az ilyen cselekmények különösen veszélyesek, mivel a jogállam biztonságát szavatoló rendőr testi épségét hivatása gyakorlása közben sértik, veszélyeztetik. Ez a tendencia nem csak Borsod-Abaúj-Zemplénre jellemző.
A büntető törvénykönyv módosításával augusztustól a csoportosan és rendőr ellen elkövetett hivatalos személy elleni erőszak büntetési tételét jelentősen megemelték. Borsodban az elmúlt időszakban több olyan atrocitás történt, amikor csoportosan és felfegyverkezve támadtak intézkedő rendőrökre. „Az értelmetlen és érthetetlen támadások visszavezethetőek a konfliktuskezelés alacsony szintjére és sok esetben a törvényi szigorra vonatkozó ismeretek hiányára” – mutatott rá Dobi Tamás.
A brosúra ismert, megtörtént megyei példákkal vezeti fel a problémát, bemutatva a bűncselekmény elkövetési módjait. Végül közérthető módon, kérdés-felelet formában dolgozza fel e bűncselekményformát. A kiadvány ötezer példányban készült, terjesztése a rendőrkapitányságokon keresztül, valamint a települési és kisebbségi önkormányzatok segítségével történik.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.