Meghallgatásakor azzal a történettel állt elő, hogy kb. egy hónappal korábban, júliusban hagyta el lakóhelyét, a franciaországi Rennes városát és barátaihoz utazott Belgiumba nyaralni. Elmondása szerint az utazása során nála volt az érvényes francia magánútlevele is. 2009. augusztus 19-én indult el Brüsszel városából vonattal, azzal a céllal, hogy Budapesten keresztül Görögországba utazzon, és ott folytassa a nyaralását. Belgiumból Németország és Ausztrián keresztül érkezett Budapestre. A Keleti pályaudvaron vette észre, hogy az útlevelét és a biztosítási kártyáját, valamint a pénze egy részét elvesztette. Kitért arra is, hogy ezt követően felkereste Budapesten Franciaország nagykövetségét, de az, – ahogy fogalmazott: zárva volt.
Az ismeretlen személyazonosságú férfi tökéletesen beszélt franciául és angolul is, a francia hatóságok a rendőrség megkeresésére azt a választ adták, hogy a kapott adatok alapján – amit maga a férfi adott meg – nem szerepel ilyen személy a rendőrségi adatbázisukban. A francia nagykövetség megerősítette, hogy a kérdéses férfi nagy valószínűséggel nem azonos a francia nyilvántartásban szereplő személlyel. Megküldték a hasonló adatokkal azonosított férfi fotóját is, ami alapján nyilvánvaló volt a rendőrség számára, hogy a két személy nem azonos.
Az ekkor már őrizetben lévő férfi által mondott személyes adatok és a nagykövetség által megküldött adatok, több ponton is eltértek. Ilyen volt például a lakcím, amelyről kiderült, hogy az Franciaországban nem is létezik, a születési dátum, amiben 2 nap eltérés is volt, de több más adat sem egyezett.
A rendőrség kitartását tükrözi, hogy még egy belga egyetemet is megkerestek, ahol a férfi elmondása szerint tanult, de a kapott adatok sehogy se stimmeltek. A francia férfi a Kiskunhalasi Városi Bíróság előtt történt meghallgatása során arról érdeklődött az őrizethosszabbításáról döntő bírónőtől, hogy meddig maradhat Magyarországon, mert nem szeretne francia börtönbe kerülni, ugyanis őt keresik. Az elszólás alapján új irányt vett az azonosítás, melynek eredményeként augusztus 29-re, a francia hatóságok pontosan azonosították a Moog Julien nevű francia férfit, aki ellen 2009. október 2-án a francia hatóság nemzetközi elfogatóparancsot bocsátott ki, terrorizmus gyanúja miatt. A férfit a Bácska Bevetési Osztály segítségével kísérték a Fővárosi Bíróság elé – zárul a rendőrségi közlemény.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.