A lap szombati számában Kovács András elmondta: befejezték a Munkáspárt még augusztus elején beadott, erről szóló kérvényének vizsgálatát. Ebben egyebek közt azt írták, hogy az őrsereg ugyanazt a tevékenységet végezte, mint a július 2-án feloszlatott Magyar Gárda, így őket is fel kellene oszlatni. A főügyész beszámolója szerint viszont a Nemzeti Őrsereg hagyományőrző és polgárőr egyesület májusi bejegyzése óta semmi olyat nem tett, ami a beadványban foglaltakat megalapozta volna.
Könnyen elképzelhető – s ezzel név nélkül szakértők is egyetértenek –, hogy az őrsereg épp a Magyar Gárda feloszlatásából tanult. Úgy tudni, hogy alapszabályukat teljesen másként írták meg, s tevékenységi körükbe tartozik a polgárőrködés is. Ilyen irányú lépéseket eddig azonban nem tett az őrsereg. Ha ugyanis valóban „polgárőrködni” akarnának, akkor ahhoz minden polgárőrnek egyesületi tagnak kellene lennie. Eddig azonban – úgy tudjuk – továbbra is csak tíz taggal „üzemel” a szervezet, s nincs külön polgárőri listájuk sem, amelynek vezetése szintén kötelező lenne.
Az viszont kétségtelen, hogy az őrsereg korábban – még a bejegyzése előtt – többször vett részt olyan rendezvényeken, amelyeket a gárda szervezett. A lap emlékeztet arra, hogy ott voltak azon a tavalyi felvonuláson, amelyet az Olaszliszkán agyonvert Szögi Lajos tiszavasvári tanár emlékére tartottak. Megjelentek a szlovákiai Királyhelmecen is, ahol egyenruhában díszelegtek, ezért a szlovák hatóságok eljárást is indítottak ellenük.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.