„Statikai problémákat” is bevet ellenzékével szemben Botka

Lezárták a karzatot a szegedi városháza dísztermében. Statikai okokra hivatkoztak, de a helyi ellenzékben felmerült a gyanú, hogy – a polgármester szavait kölcsönvéve – talán a „választópolgárnak álcázott aktivisták” ellen emelt védőbástyát az önkormányzati apparátus. A Szegedma.hu egy ellenzéki városatya segítségével csokorba szedte, hogy egy év alatt mi is okozhatott öt műszaki, statikai, renoválási problémát a városházán. • Botka László hazudott a róla készült festményről? + Videó

MNO
2009. 10. 01. 13:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 2009. szeptember 25-i szegedi közgyűlésen jelentették be, hogy statikai problémák miatt életveszélyessé váltak a díszterem karzatai. Az ellenzék részéről Kohári Nándor képviselő segített felidézni az elmúlt év néhány „statikai problémáját”. Kohári a városi internetes oldalnak elmondta, hogy eddig a karzatról „többé-kevésbé szabadon a szegedi polgárok is közvetlenül nyomon követhették a városházi közgyűlések nyílt üléseit, néha tetszésüknek vagy nemtetszésüknek is hangot adva. Röplapokat szórtak, drapériákat is akasztottak ki.” Mindezekre Kohári szerint a szocialista polgármester, Botka László látható idegességgel reagált, egyre több városházi egyenruhást rendeltek ki közgyűlésről közgyűlésre, és az is előfordult, hogy kivezettek embereket. Most a „szemmel láthatóan változatlan állagú, stabilan álló karzatokról az enyhén remegő hangú jegyző bejelentette, nem biztos, hogy most már képesek megbirkózni a rájuk nehezedő érdeklődő tömegek súlyával, és az esetleges tragédiát megelőzendő senki sem mehet immár a karzatokra” – ismertette a döntés bejelentését Kohári, aki szerint a statikai vizsgálatok akár 2010 októberéig is elhúzódhatnak.

Rendkívüli közgyűlés csak a Huszár utcai kisteremben?

Kohári beszámolt egy másik esetről is, amikor a szegedi ellenzék rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte a helyi egészségügy jövőjét illető kérdésekben. Ezután rögtön befóliázták a dísztermet, és az újabb halaszthatatlan munkálatok miatt a Huszár utcába, egy teljes létszámú közgyűlés megtartására eleve alkalmatlan helyiségbe hívták össze a soron kívüli közgyűlést, amire a kormányoldal el se ment.

Hasonló sorsra jutott egy januári, az ellenzék által kezdeményezett rendkívüli közgyűlés is. Akkor ismét műszaki problémára hivatkozva zárták le a dísztermet, ahol két nappal előtte még konferenciát tartottak, s a képviselőket egy 22 fős kisterembe vezényelték, ahol a kormányoldal ismét nem jelent meg.

Statikai problémák a nem jól muzsikálók irodáiban

2006-ban a Beck Zoltán tanácsnok által vezetett szociáldemokraták végül az MSZP-től függetlenül indultak az önkormányzati választásokon. Beck tanácsnoki irodáját ekkor Kohári szerint hirtelen felújító munkások lepték el, de erről valahogy a tanácsnok értesült utoljára, és új helyiséget sem sikerült számára találni, így véletlenül pont amikor Botkáéknak nem tetszően cselekedett, iroda nélkül maradt. Az ellenzéki városatya Sándor Klára „kilakoltatását” is felidézte, amikor a szegedi 2. választókerület akkor még SZDSZ-es országgyűlési képviselője a Deák Ferenc utcai óvoda bezárása ügyében szintén Botkáéknak nem tetszően nyilatkozott. Ekkor – szintén statikai okok miatt – Sándor irodáját a főépületből azonnal egy másik épületbe helyezték át.

Szakértő, műemlékvédelem, csak ezután jöhetnek a munkások

A Szegedma.hu a legújabb statikai problémáról megkérdezte a város főjegyzőjét, Mózes Ervint is. A jegyző Zádori Balázst, az önkormányzat ellátási osztályának vezetőjét jelölte ki illetékes nyilatkozónak. „Most vettük észre, hogy a repedések miatt szükséges a karzat megvizsgálása, hiszen jelenleg nem tudhatjuk, hogy milyen konkrét probléma lehet a szerkezetben, mekkora mértékű az oszlopok statikai romlása” – nyilatkozta az internetes oldalnak a köztisztviselő, aki hozzátette, hogy szakértői véleményt kell kérni, ami már folyamatban van, addig le kell zárni a karzatot. A felújítási munkálatok ezután kezdődhetnek el, természetesen csak a műemléki felügyelet engedélyeivel. „Nem lehet tudni, meddig tart a felmérés és a felújítás” – fűzte hozzá Zádori. Arra a kérdésre, hogy nem veszélyes-e a karzat az alatta ülőkre, az osztályvezető úgy felelt: nem valószínű, hiszen a karzatra a terhelés jelent veszélyt, ezért nem engednek fel rá senkit.

(Szegedma.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.