Tokkal, vonóval: vevőt keresnek a piszkei papírgyárra

Újra eladó a Piszke Papír Zrt. A görög Zeritis-csoport által üzemeltetett és korábban négyszáznál több embernek munkát adó piszkei papírgyár felszámolása ez év tavaszán kezdődött meg.

MNO
2009. 10. 25. 11:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Piszkei Papír Zrt. egyes vagyonelemeinek értékesítésére már több pályázatot is kiírtak. A Cégközlöny október 15-i számában megjelent a felszámolás alatt lévő cég gyárának értékesítésére vonatkozó nyilvános pályázat. Az ajánlatok beadási határideje 2009. november 9. , az esetleges ártárgyalásra, a döntés kihirdetésére november 20-án kerül sor. Ecsédi András, az ÁFI Felszámoló és Vagyonkezelő Zrt. felszámoló biztosa a Kemma.hu érdeklődésére elmondta: korábban már több pályázatot is kiírtak a papírgyár egyes vagyonelemeinek értékesítésére, a teljes gyár eladását viszont most hirdették meg először. Egyben akarják értékesíteni az üzemet, többek között a gyártóberendezésekkel, az ingatlanokkal, a járművekkel, a számítástechnikai rendszerrel, készletekkel, márkanevekkel és védjegyekkel együtt,tehát minden olyan eszközzel, amelyekkel újra indítható a termelés.

A termelés újraindításához szükséges vagyoncsoportba tartozó elemek együttes irányára 5,2 milliárd forint. Elsősorban szakmai, a papíripari befektetők jelentkezését várják- hangsúlyozta Ecsédi András, aki úgy véli, hogy erre jó esélyt jelent az, hogy egyben kínálják a gyártás újraindításához szükséges összes berendezést. Az érdeklődők köréről egyelőre nem kívánt nyilatkozni a felszámoló. A pályázat kiírása szerint lehetőség van az üzem működőképességét nem érintő, más vagyonelemekre is lehet pályázni: használaton kívüli járművekre és gépekre, készletekre, különféle ingatlanokra, a cég komáromi termálfürdő területén lévő faházakra lehet külön ajánlatokat benyújtani.

A görög Zeritis-csoport által üzemeltetett és korábban négyszáznál több embernek munkát adó piszkei papírgyár felszámolása ez év tavaszán kezdődött meg, miután a felszámoló társaság nem látott esélyt a tavaly decemberben leállított termelés újraindítására. 10 milliárd forintot követelnek a hitelezők a felszámolás alá került cégtől. Ebből 1,3 milliárd banki tartozás, a többi az APEH, a beszállítók, a hivatalok, szolgáltatók és a tulajdonosok követelése. Az eladásra kerülő vagyon nem nyújt fedezetet a teljes tartozás kiegyenlítésére.

A kielégítési rangsort a hatályos Csődtörvény rögzíti, melyben a zálogjoggal, végrehajtási joggal biztosított követelések állnak. A fennálló nagy összegű, felszámolási költségnek minősülő munkabértartozások kiegyenlítésére csak a biztosított hitelezőket követően kerülhet sor a befolyó bevételek függvényében.

(kemma.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.