A keszthelyi önkormányzat által szervezett pénteki megemlékezésen és koszorúzáson „a feloszlatott Magyar Gárda formaruhájában megjelent személyek magatartásának jogellenességét” vizsgálja a megyei rendőr-főkapitányság. A rendőrségi közlemény úgy fogalmaz: „ennek alapján a szükséges eljárást kezdeményezi az érintett személyekkel szemben”. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a megyében október 22-én és 23-án összesen 16 előre bejelentett rendezvényt, megemlékezést tartottak, előzetes bejelentés nélküli, spontán demonstráció nem volt. „A megemlékezések rendbontás, atrocitás nélkül befejeződtek, rendőri kényszerintézkedés alkalmazására egyik rendezvényen sem kellett sort keríteni” – tudatta közleményében a zalai rendőr-főkapitányság.
Pénteken Keszthelyen, a városi ünnepségen a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda két csoportja is felsorakozott és koszorúzott. A Fő téren, az ’56-os emlékműnél tartott megemlékezésen beszédet mondott a megyei közgyűlés elnöke, Manninger Jenő (Fidesz–KDNP) és a város polgármestere, Ruzsics Ferenc (Fidesz–KDNP), az emlékműnél pedig – mások mellett – koszorút helyeztek el a szocialista párt politikusai és a rendőrség képviselői is.
A Zalai Hírlap szombati kiadásának beszámolója szerint jelentős létszámban képviseltette magát a Magyar Gárda a keszthelyi megemlékezésen. A Monitor Magazin internetes portálon közzétett fotókon az látható, hogy a betiltott Magyar Gárda két külön csoportja, összesen harminc-negyven formaruhás – közöttük több gyerek – sorakozott fel az ünnepségen.
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI megkeresésére pénteken azt közölte: Keszthelyen nem volt olyan esemény vagy atrocitás, amely rendőri intézkedést követelt volna. A Magyar Gárda nevében nem jelentettek be a megyében egyetlen rendezvényt sem, csupán egy magánszemély jelezte, hogy az ünnepség után koszorút helyez el a keszthelyi emlékműnél.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.