Dajka István elmondta: a mederteltség a felső szakaszon jóval kisebb, a vízállás Tiszabecsnél 340 centiméterrel van a legalacsonyabb készültségi szint alatt, Tiszabercelnél az elsőfokú szint közelében van.
Az igazgatóhelyettes tájékoztatása szerint a Túr és a Szamos apad, a Kraszna azonban még árad; Kocsord térségében az elsőfokú riasztás továbbra is érvényben van.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében továbbra is két szakaszon van első, illetve másodfokú belvízvédelmi készültség: négy szivattyútelep emeli át a belvizet a folyókba, napi 610 ezer köbméter kapacitással. Jelenleg mintegy 6300 hektárnyi földterületet fed belvíz. Dajka István hozzátette: két vízgazdálkodási társulás üzemeltet szivattyútelepeket másodfokú belvízvédelmi riasztás keretében.
Hatalmas pusztítás
Négy éve nem volt ekkora belvízpusztítás, mint idén januárban. Már 99 ezer hektárnyi terület van víz alatt, ennek egy része termőföld. Szombaton még csak a feléről tudtak, de vasárnap, az olvadás után a hóval borított területeket is fel tudták mérni a szakemberek. Elsősorban a Közép- és Dél-Alföldön, a Körösök vidékén és a Tiszántúlon vannak elöntött részek. Félő, hogy további területek kerülnek víz alá.
A csapadékos időjárás újabb árhullámot indított el a hegyekből érkező tiszántúli folyókon. Országszerte 1500 kilométeren rendeltek el árvízvédelmi készültséget. „A Sajón és a Tarnán újabb árhullám indult el, itt kellett másodfokú készültséget elrendelni” – tájékoztatott Iványi Krisztina, az Országos Műszaki Irányító Törzs műszaki ügyeletese. „A Körösökön folytatódik az árhullám levonulása, a Fehér-Körösön harmadfok fölött fog tetőzni. A Fekete-Körös már apad, jelenleg még a Sebes- és Kettős-Körösön van harmadfokú készültség, az országban összesen 1683 km hosszban van készültség” – tette hozzá.
(MTI/hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.