A magyarországi felsőoktatás meghatározó részévé váló, általában 10-15 tagú gazdasági tanácsok „a felsőoktatási intézmények javaslattevő, véleményező, a stratégiai döntések előkészítésében részt vevő és a döntések végrehajtásának ellenőrzésében közreműködő testületei, amelybe a tárca a hallgatói létszám függvényében két vagy három főt delegál” – közölte az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM). A tanács tagjainak megbízása 5 évre szól, Draskovics február elsejétől vesz részt az ELTE ügyeit érintő legfontosabb döntésekben. Közölték azt is, hogy a tárca az általa delegált tagok díjazásához havi bruttó 120 000 forint hozzájárulást biztosít. Az ELTE rektori titkárságán nem adhattak felvilágosítást arról, hogy az egyetem mennyivel egészíti ki ezt a szerénynek mondható összeget. Írásbeli kérdéseinket e témában az egyetem főtitkárságára kellett elküldenünk.
Azokra a hírekre, hogy Draskovicsot nem várták igazán „tárt karokkal” az ELTE-n, az OKM csak annyit közölt az MNO-val, hogy a tárca az általa delegált tag személyéről az intézményt írásban tájékoztatta. „Az intézmény a tárcadelegált esetében vizsgálja a megbízási jogviszony létesítésének feltételeit. Amennyiben a megbízási jogviszony létesítését kizáró okot talál, erről írásban köteles tájékoztatni a tárcát, és felhívni a figyelmét arra, hogy új személyt delegáljon. Ilyen jellegű levél nem érkezett az Eötvös Loránd Tudományegyetem részéről” – áll a Manherz Károly felsőoktatási és tudományos szakállamtitkár által jegyzett válaszlevélben.
Ezzel szemben sajtóinformációk szerint nem nagyon örültek Draskovicsnak az ELTE-n, egészen pontosan meglepődtek Hiller István miniszter döntésén. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen az új tag delegálását egyébként az indokolta, hogy a korábbi, tárca által delegált tag betöltötte a 70. életévét.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.