Az MSZP Kínában is győzni akar

A nemzeti ünnep előtt Sanghajban koszorúzta meg Petőfi Sándor szobrát Újhelyi István és a párt egyik szóvivője. Azt a távol-keleti városban tartózkodó Nyakó István és Ujhelyi István is kihangsúlyozta az MNO-nak, hogy nem közpénzen utaztak. Kiderült, nagyobb MSZP-s delegáció érkezik mostanában Kínába „pártos” programokra.

Pálffy Lajos
2010. 03. 14. 14:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint az a lapunkhoz eljuttatott felvétel bal szélén is látszik, Sanghajban koszorúzta meg Petőfi Sándor szobrát Ujhelyi István. A Miniszterelnöki Hivatal (MeH) politikai kapcsolatok építéséért felelős államtitkárát Kínában érte utol az MNO, ahol a politikus elmondta: MSZP-alelnöki minőségében érkezett a távol-keleti városba, a MeH-nek ehhez az úthoz semmi köze és így közpénzeket sem emésztett fel, hanem csak a szocialista pénzügyi forrásokat apasztotta. Ujhelyi elmondta azt is: hivatalos, „pártos” programjai hétfőn kezdődnek csak, így a helyi magyar közösség ünnepségén magánemberként helyezte el virágait, „nemzeti büszkeséggel”. Az államtitkár arról is szót ejtett, hogy szocialista delegációval vesz majd részt a hivatalos programokon, ám azt nem árulta el, hogy hány tagú lesz ez a küldöttség. Közlése szerint az útról a Magyar Szocialista Párt részéről a későbbiekben, „kedden vagy szerdán” várható bővebb tájékoztatás.

Az MSZP szóvivőjét is megkerestük kérdéseinkkel. Többek között azt szerettük volna megtudni Nyakó Istvántól, hogy az MSZP hány politikusát küldte el pártpénzen külföldre március 15-ét ünnepelni. Nyakó szintén Sanghajban fogadta hívásunkat, és még mielőtt kérdéseinket feltehettük volna, biztosította az MNO-t, hogy nem közpénzből utazott az MSZP delegációja Kínába. Következő kérdésünkre, hogy az amúgy is sokba kerülő kampány kellős közepén miért költ az MSZP éppen ilyen költséges utazásokra, Nyakó István a részéről befejezettnek nyilvánította a telefonbeszélgetést.

Petőfi Sándornak egyébként két szobra is van Kínában. Az egyiket 2003-ban még Medgyessy Péter avatta fel Pekingben. Jeles költőnk második, Sanghajban található emlékművének felavatója pedig 2007-es kínai útján Gyurcsány Ferenc volt. Mint ismert, Gyurcsány a bukása után visszavette cégbirodalmának irányítását és egy új céget is alapított a kínai kereskedelmi kapcsolatokra.

Más szocialisták a Távol-Keleten

Ujhelyin és Nyakón kívül más szocialista politikusok is vettek részt távol-keleti kiruccanáson a közelmúltban. Ismert: egy bulvárlap közölt fotót arról, hogy Veres János korábbi pénzügyminiszter és Dobolyi Alexandra, egykori szocialista EP-képviselő Makaó egyik bevásárlóutcáján nézelődik 2009 decemberében. Veres és titkárságvezetője másképpen emlékeztek az utazásra, a Dobolyi által előadott történetet mind az MSZP, mind az Európai Szocialista Párt sajtóosztályán cáfolták. Az eset nyilvánosságra kerülése és a kínos magyarázatok után kiderült az is, hogy a keleti kapcsolatokért felelős miniszterelnöki biztos Fehéroroszországban, Mongóliában és – Újhelyiékhez hasonlóan – Sanghajban is járt. Az ulánbátori túráról egyébként később napvilágot látott egy blogon az, hogy Veres egy olyan üzemről is tárgyalt, amelynek 5 milliárd forintos kölcsönt ad a magyar állam, és ami szerepel Soros György amerikai milliárdos üzletember honlapján a privatizálandó cégek sorában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.