Tarlós István hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján felidézett számos olyan, több évvel ezelőtti ellenzéki interpellációt, kérdést, amelyekben a BKV körüli ügyekről, „kérdőjelekről” igyekeztek tájékozódni a főváros vezetésétől, ám csak semmitmondó válaszokat kaptak, a vizsgálatokat pedig elutasították az MSZP-s és az SZDSZ-es képviselők a közgyűlésben. Példaként említette, hogy már 2008 májusában érdeklődtek a BKV céges tanácsadói szerződéseiről.
Közölte, az ellenzéknek az elmúlt években több mint húsz olyan kezdeményezése volt a Fővárosi Közgyűlésben, amelyekkel próbálta a közlekedési vállalat körüli ügyeket tisztázni, és rávenni a városvezetést arra, hogy kezdődjön el az ügyek vizsgálata. „Mit hazudoznak itt összevissza, hogy a 2009-es sajtóhírekből hallottak először a titokszobákról?” – tette fel a kérdést ezek alapján a politikus. Megjegyezte, a titokszoba sem egy szimbolikus kifejezés pusztán, ugyanis egy valóságosan létező helyiség volt, ahol egy számítógépben őrizték az összes tanácsadói szerződés tartalmát, a képviselők pedig semmit nem rögzíthettek ebben a szobában, sőt titoknyilatkozatot írattak alá velük.
Tarlós István rámutatott, a BKV-vizsgálóbizottság jelentésének vannak olyan megállapításai, amelyek ellen senki nem emelte fel a szavát, „hiszen cáfolhatatlanok”. A frakcióvezető visszautasította azt a véleményt is, amelyet egy „a radikális párthoz kapcsolt internetes fórumon” látott, amely szerint a jelentésből az olvasható ki, hogy egyetemes a közgyűlés felelőssége, a Fidesz is a „hibázók” közé tartozik. Akik a közgyűlés nevében a hibát elkövették, azok nem a kisebbségben lévő ellenzéknek, hanem annak a többségnek a tagjai, akik megszavazták például azt a „disznóságot”, hogy a közgyűlés hatásköréből a legfontosabbakat átadják egy bizottságnak – mondta erre reagálva Tarlós István.
A BKV-vizsgálóbizottság múlt csütörtöki ülésén nem fogadta el a fideszes elnök által készített jelentéstervezetet, mert az a szocialista képviselők szerint vitára alkalmatlan volt, és azzal a fideszes képviselők csak kampányolni akarnak. A bizottságban nem kapott többséget az a szocialista javaslat sem, hogy kérjenek a közgyűléstől mandátumhosszabbítást.
(MTI)
A többség elítéli Magyar Pétert és a visszavonulását akarja