Az emlékezést szervezők azt írják, hogy a sajtó érdeklődését megértve és elfogadva – az újságíróktól megértést kérnek, és azt, hogy ne gyártsanak teóriákat, hanem az emlékezésben segítsenek. „Emlékezni a fiúra, a testvérre, a szerető társra, a barátra, a kollégára, az emberre. Fájdalmunkban osztozó ismerősöket és ismeretleneket tisztelettel arra kérünk, az életére emlékezzenek” – írják a közleményben, melyben úgy fogalmaznak, hiába is próbálnák, nem tudják szavakba önteni azt, amit éreznek: a fájdalmat, amit Daróczi Dávid hiánya már most jelent nekik, rokonainak, szerelmének, barátainak, szeretteinek, kollégáinak, ismerőseinek.
„Emlékezünk, érzéseinkkel küzdünk – és hallgatunk, mert a szavakat most nem találjuk. Gyászunk megoszthatatlanul a sajátunk” – áll a dokumentumban, amelyet úgy írtak alá, hogy „Daróczi Dávid szerelme, családja, barátai”. A közlemény írói megértik, hogy velük együtt ismerősök és ismeretlenek kérdezik, miért dobta el magától az életét egy sikeres, tehetséges, ereje teljében lévő fiatalember. „Van, akinek az a munkája, hogy ezt megkérdezze, sokakat, nagyon sokakat az együttérzés vezérel. Nincsenek válaszaink, mert nincsenek válaszok” – olvasható a kommünikében.
A dokumentumban az is szerepel, hogy Daróczi Dávid mellett sokan voltak életében, volt, aki szerelemmel, voltak, akik barátként szerették. „A küzdelmet befejezte, elment. Mi, akiket itt hagyott, akiknek nagyon hiányzik, reméljük, hogy háborgó lelke holtában nyugalmat talál” – fogalmaznak. A közlemény írói jelezték: este nyolc órától a Parlament előtt, a pesti alsó rakparton egy szál gyertyával várják azokat, akik szeretnének megemlékezni róla.
Teleki: A cigányság is eljuthat a legmagasabb szintre
Teleki szerint Daróczi Dávid személye testesíthette volna meg azt az álmot, amelyet mára az amerikai polgárjogi mozgalom és a feketék elértek, hogy az évtizedes diszkrimináció és elnyomás után, Barack Obama személyében színes bőrű elnököt választhattak a demokrácia hazájában, az Amerikai Egyesült Államokban. Teleki azt mondta: Daróczi Dávid rövid, de tartalmas életútja példát mutatott a teljes magyar társadalomnak, de főként a cigányságnak, mert bebizonyította, hogy akarattal, tudással és lehetőséggel a cigányság is eljuthat a legmagasabb szintre, akár az államigazgatás rendszerében is. Megjegyezte: Daróczi Dávid újságíróként és kormányszóvivőként egyaránt harcolt a diszkrimináció, a faji és vallási megkülönböztetés ellen.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.