Még egy hajléktalant is börtönre ítéltek a tévéostrom perében

Egy visszaeső, hajléktalan férfit letöltendő, négy másik vádlottat felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt a Magyar Televízió (MTV) székházának három és fél évvel ezelőtti ostroma ügyében csütörtökön a Pesti Központi Kerületi Bíróság. • MTV-ostrom: a vádlottak felmentését kérték az ügyvédek• Felfüggesztettet kaphatnak az MTV ostromlói

MNO
2010. 04. 01. 12:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyész tudomásul vette a döntést, a védelem viszont felmentésért, illetve enyhítésért fellebbez, így az elsőfokú ítélet nem jogerős, a büntetőper a Fővárosi Bíróságon folytatódik másodfokon.

Az öt vádlottat részben közérdekű üzem működésének megzavarása, részben hivatalos személy elleni erőszak, részben pedig rongálás bűncselekménye miatt mondta ki bűnösnek a bíróság, közülük hármat egy év nyolc hónap – három évre –, egyet pedig két év – négy évre – felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtott, egy hasonló bűncselekmények miatt korábban elítélt hajléktalan férfit pedig egy év nyolc hónap letöltendő börtönre ítélt, valamint egy más ügyben korábban rá kiszabott egy év tíz hónapos felfüggesztett szabadságvesztésének végrehajtását is elrendelte.

Az MTV ostroma miatt indult elsőfokú büntetőeljárás még mindig nem zárult le, van néhány vádlott, akiknek az ügyéről ezután fog határozni a Pesti Központi Kerületi Bíróság. A büntetőper összesen 40 vádlottal indult, közülük Ekrem Kemál György az eljárás során elhunyt, volt, akinek az ügyét elkülönítették, a csütörtökivel együtt eddig öt részítéletben pedig – 2008 decemberében, 2009 szeptemberében, októberében, illetve idén januárban – összesen több mint 30 vádlottról határozott már a Pesti Központi Kerületi Bíróság.

Javarészt felfüggesztett szabadságvesztéseket szabtak ki, de voltak pénzfőbüntetések és több felmentés is, amelyek egy része már fellebbezések hiányában jogerőre emelkedett. Letöltendő szabadságvesztést csak néhányan kaptak, többnyire az előéletükre is tekintettel, az ítéletük azonban nem jogerős.

A Szabadság téren lévő MTV-székháznál 2006. szeptember 18-án este azt követően szabadultak el az indulatok, hogy tüntetők egy csoportja a köztelevízióban be akarta olvastatni azt a petíciót, amely a Kossuth téren Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök balatonőszödi beszéde miatt tiltakozók állásfoglalását tartalmazta. A felbőszült tömeg autókat borított és gyújtott fel, összecsapott a rendőrökkel, betört az MTV épületébe, ahol dúlt, fosztogatott, és összességében több tíz milliós kárt okozott. Az ostrom során megsérült 191 rendőr, közülük 21-en súlyosan. Számos elkövető ismeretlen maradt.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.