Az OMSZ szerint ilyen időjárási körülmények között elsősorban a gépjárművezetőknek kell fokozottabb figyelemmel közlekedniük, az ismert veszélyek időben történő észlelése érdekében. Ahogy azt már a korábbi viharok során is tapasztalhatták, a viharos szél által kidöntött fák, vagy letört faágak az úttestre is kerülhetnek, és ez hirtelen fékezésre, vagy hirtelen kormánymozdulatra késztetheti a járművezetőket, ami növeli akár a frontális ütközés lehetőségét is.
A hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt elsősorban a hegyes, illetve dombos vidékeken kell számítani víz-, illetve sárátfolyásokra, amelyeken nagyobb sebességgel történő áthajtás esetén megnő a megcsúszás veszélye – figyelmeztet az OMSZ. A településeken belül előforduló úthibák, egyenetlenségek miatt is fokozottabb figyelemre van szükség, mert ha ezek megtelnek csapadékvízzel, nem lehet észlelni azok mélységét, ami szintén reális veszélyforrásként jelentkezik – írják.
Akár a kidőlt fák, leszakadt faágak, akár a víz- vagy sárátfolyások okozhatnak súlyos közlekedési baleseteket, melyek kockázata jelentős mértékben csökkenthető, ha az autósok a viharzónákban, valamint azokon az útszakaszokon, ahol nem sokkal korábban tomboltak az elemek, mérséklik járművük sebességét. Ha szükséges, álljanak félre a közlekedést veszélyeztető hatások elmúlásáig, illetve a kialakult veszélyhelyzet tűzoltóságok által történő megszüntetéséig – zárul a meteorológiai szolgálat közleménye.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.