A médiacsomagról értekeznének a sajtószakmával

Sajtószakmai szervezetek, országos és megyei sajtóorgánumok, rádiók és televíziók képviselőit hívta meg szerdai ülésére a parlament kulturális és sajtóbizottsága, hogy a szakma a készülő új médiaszabályozással kapcsolatos álláspontjáról tájékozódjon. • Nem vesztegetik az időt: félszáz törvényjavaslat érkezett eddig

MNO
2010. 06. 22. 16:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Országgyűlés honlapján kedden olvasható meghívó szerint az újságírói szakmai szervezetek képviselői is jelen lesznek a kulturális és sajtóbizottság ülésén. A bizottság titkársága által a meghívottaknak küldött e-mailben a címzettek között több újságíró-szakszervezet, napi- és hetilap, hírportál, valamint a Magyar Rádió Közalapítvány és a Hungária Televízió Közalapítvány is szerepel.

A bizottság szerdai ülésének első napirendi pontja foglalkozik az újságírószakma képviselőinek meghallgatásával. Az MTI információi szerint több meghívott is kifejti majd álláspontját a médiacsomagról.

Az MTI megkeresett több a meghívó címzettjei között szereplő újságírói érdekvédelmi és szakmai szervezetet, ám a vezetők előzetesen nem kívánták kommentálni a szerdai bizottsági ülés témáját.

A parlament hétfőn több a médiacsomaghoz érkezett módosító indítványt fogadott el. Ezek alapján az alkotmányban nemcsak a szólásszabadság, hanem a véleménynyilvánítás szabadsága kitétel is szerepel. A Ház elfogadta azt a módosító indítványt is, amely szerint 12-ről 14-re emelkedik azon civil szervezetek száma, amelyek tagokat delegálhatnak a közmédiumokat felügyelő közalapítványok civil kuratóriumainak megfelelő Közszolgálati Testületbe. Egy másik módosító indítvány szerint az eredeti javaslathoz képest csökkentik a médiaszabályozó testületekben dolgozó tisztségviselők illetményét és végkielégítését – ez utóbbi indítványokat az ellenzék is megszavazta. A módosítások értelmében továbbá a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumi tagjainak száma az előzetesen tervezett öt helyett nyolc lenne, közülük hármat a kormánypártok, hármat az ellenzék, kettőt pedig a Médiatanács delegálna.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.