Lázár János a jövő hét közepéig benyújtandó javaslatokról elmondta: ezek között lesznek gazdasági tárgyú indítványok, így a versenyképességet javító, bürokráciát csökkentő jogszabályjavaslatok, a szükséges adótörvények, valamint a költségvetés módosítása. Továbbá olyan indítványok, amelyek összefüggnek az egészségügyi jogalkotással és a vidékfejlesztéssel, valamint a földtörvény ügye is. Ezeket kell július 19-ig megtárgyalnia a parlamentnek, ami egy „feszített munkatempót” igényel a képviselőktől – mondta a politikus. Hozzátette, a témától függ, hogy az egyes indítványokat képviselők vagy a kabinet nyújtja be. A javaslatokat mindenki megismerheti majd – jegyezte meg.
Arra az újságírói kérdésre, miért szűkítik az ajánlószelvények összegyűjtésére rendelkezésére álló időt, Lázár János válaszában példaként Hódmezővásárhelyet hozta fel – ahol ő a polgármester –, és azt mondta: a városban néhány tucat ajánlószelvénnyel jelölt lehet valakiből.
Mint fogalmazott, számos ellenzéki pártnak nem a választójogi törvénnyel, hanem a választók ítéletével van problémája.
Csütörtökön ismeri meg a Fidesz-frakció Orbán államfőjelöltjét
A Fidesz frakcióvezetője a Parlamentben tartott tájékoztatóján kifejtette: a képviselőcsoport keddi ülésére meghívta Lendvai Ildikó MSZP-elnököt és Balogh Andrást, az MSZP köztársaságielnök-jelöltjét, akit szeretnének meghallgatni.
A kormánypárt képviselői két nappal később, csütörtökön „fontolják meg” Orbán Viktor javaslatát a jelölt személyét illetően. „Azt remélem, hogy csütörtökön a jelölt be tud mutatkozni. Ennek az előkészítése is folyik" – mondta Lázár János. Arra a kérdésre, hogy eszerint akkor a jelölt már készül, a képviselőcsoport vezetője úgy válaszolt: „nyilvánvalóan készül a jelölt, hiszen miniszterelnök úr többekkel folytatott e tárgykörben megbeszéléseket”. Konkrét neveket a politikus nem mondott.
Ezt követően péntek délig a frakció megteszi a hivatalos jelölést, majd június 28-án, hétfőn délelőtt „végső döntés születik arról, hogy a Fidesz-frakció a kereszténydemokratákkal szövetségben kit fog támogatni a június 29-i elnökválasztáson”.
Lázár János beszámolt arról is, hogy az államfőválasztáson szót kapnak majd a jelöltek. Kezdeményezésük szerint Balogh András és azok, akik a házbizottság döntése alapján jelöltekké válnak, hasonló időkeretben kapnak felszólalási lehetőséget.
Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke a párt múlt keddi elnökségi ülésén hozott döntéseket ismertetve újságírók előtt azt mondta: egyelőre hatnál is több személy jöhet szóba államfőjelöltnek.
Június 28-án eldőlhet, ki lesz az ÁSZ elnöke
Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője hétfői sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: reméli, hogy ezen a napon sikerül megválasztani az Állami Számvevőszék (ÁSZ) tisztségviselőit.
Közölte, továbbra is támogatják Domokos László fideszes országgyűlési képviselőt az elnöki, Warvasovszky Tihamér székesfehérvári polgármestert pedig az alelnöki posztra. A frakcióvezető nem tud arról, hogy lennének más jelöltek.
A Fidesz-frakció vezetője június 14-én jelentette be: Domokos Lászlót jelölik az ÁSZ elnökének, alelnökének pedig Warvasovszky Tihamért, Székesfehérvárnak az MSZP, az SZDSZ és a Fehérvári Polgárok Egyesülete támogatásával megválasztott polgármesterét.
Kovács Árpád ÁSZ-elnöki megbízatása 2009. december 9-én járt le, míg a számvevőszék alelnökeinek személyéről 2002 óta nem sikerült megállapodniuk a képviselőknek.
Ragaszkodnak az alkotmánybírák július 19-i megválasztásához
Ragaszkodni fog a Fidesz ahhoz, hogy július 19-én alkotmánybírót, alkotmánybírókat tudjon választani az Országgyűlés – közölte Lázár János arra reagálva, hogy Sólyom László hétfőn visszaküldte megfontolásra az Országgyűlésnek az alkotmánynak, illetve az alkotmánybírósági törvénynek az alkotmánybírákat jelölőbizottság összetételére vonatkozó módosításait.
Az államfő szerint a parlament által elfogadott változtatás alkalmatlan kitűzött céljának elérésére, mivel nem minden esetben képes biztosítani a frakciók arányos képviseletét a jelölőbizottságban annak alacsonyan rögzített létszáma miatt.
A Ház múlt hétfőn fideszes kezdeményezésre úgy döntött: az AB tagjaira az országgyűlési képviselőkből álló nyolctagú jelölőbizottság tesz javaslatot, a testület, „igazodva a választópolgárok akaratából létrejött parlamenti arányokhoz, biztosítja a politikai egyeztetések lefolytatásának megfelelő kereteit”.
Lázár János tájékoztatóján az államfő azon mondatára hívta fel a figyelmet, amelyben Sólyom László azt írta, hogy az alkotmánybírók választásának hatályos alkotmányi szabályozása nem vált be. Tehát helyes az az elképzelés, hogy más módszerrel próbál az Országgyűlés alkotmánybírót választani – tette hozzá Lázár János.
„Mi mindenféleképpen ragaszkodni fogunk ahhoz – elnök úr érveinek, javaslatainak megfontolását követően –, hogy július 19-én az Országgyűlés alkotmánybírót, alkotmánybírókat tudjon választani” – közölte a frakcióvezető.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.