A jogász végzettségű közéleti személyiség, költő, a Magyar Demokrata Fórum egyik alapítója, egykori alelnöke életének 59. évében, május 26-án hunyt el. Furmann Imrétől családtagok, rokonok, barátok, egykori és mai politikusok vettek végső búcsút.
A ravatalnál Demeter Judit, az Egyenlő Bánásmód Hatóság elnöke és Bíró András alternatív Nobel-díjas, polgári jogi aktivista emlékezett meg Furmann Imréről, akit a római katolikus egyház szertartása szerint búcsúztattak el. Hamvait 2006-ban elhunyt fia mellé temették. Az Országgyűlésben hétfőn Schiffer András (LMP) is megemlékezett Furmann Imréről, mint mondta, nem volt politikus, az igazság megszállottja volt, vele a rendszerváltozás egyik meghatározó alakja távozott.
Furmann Imréről az MDF, az MSZP is elismerően szólt. A megnyilatkozások szerint elkötelezett humanizmusa, a rendszerváltáskori bátor kiállása minden demokrata számára felejthetetlen példa marad, jogvédő munkája felbecsülhetetlen hozzájárulás volt a magyar társadalom épüléséhez. A kisebbségi ombudsman, Kállai Ernő szerint Furmann Imre példát mutatott a kiszolgáltatottak érdekében folytatott küzdelmével. Az Országos Cigány Önkormányzat fekete zászlót tűzött ki budapesti, Dohány utcai székházára. Az idei könyvheti rendezvényeket Miskolc könyvtára a Szabó Lőrinc-díjas költő emlékének ajánlja.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.