L. Simon László úgy vélekedett, az elmúlt évek „korlátozott demokráciájában” szembesülhettek azzal, hogy ha nincs szabad sajtó, akkor az „alkotmányos jogainkat korlátozó, korrupciós ügyektől hemzsegő Gyurcsány-éra akár évtizedekre is meghatározhatta volna hazánk sorsának alakulását”. Véleménye szerint a szabad sajtó sokat tehet a zsarnoki rendszerek kialakulásának megakadályozása vagy lebontása érdekében.
Bibó István szavaival élve a fideszes képviselő kiemelte: nem lehet ott parlamentáris szabadság, ahol a szólásszabadság nem biztosított. L. Simon László hangsúlyozta azt is: a sajtó működését jogi keretek közé kell helyezni, szabályozni kell. Véleménye szerint azok, akik a törvényjavaslatot azzal az érveléssel utasítják el, hogy az korlátozza a sajtó eddigi szabadságát, éppen a szabadság fogalmának az abszolutizálására törekszenek.
A szabad sajtót is szabályozni kell, tiszteletben tartva szellemi és nem intézményi autonómiáját – jelentette ki a kormánypárti képviselő. Hozzátette: fontos ez manapság, amikor a sajtó szerkezete és az olvasási, az információszerzési szokások napról napra alakulnak át, és nem kerülhető el az internet világának szabályozása sem. Kiemelte azt is: a nyomtatott és az elektronikus sajtó olyan korszerű szabályozásért kiált, mely a sajtó szabadságát tiszteletben tarja. L. Simon László közölte: a törvényjavaslathoz ő maga is már tíz módosító indítványt nyújtott be, és augusztus 31-ig további módosítókat nyújthatnak be az ellenzéki képviselők is, hogy egy korszerű jogszabály születhessen.
Módosításokkal, de támogatják a „médiaalkotmányt”
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) – módosításokkal – támogatja a „médiaalkotmányról” szóló javaslatot – mondta Pálffy István, a párt vezérszónoka szerdán. Pálffy István kiemelte: a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló törvényjavaslat az alkotmányra hasonlít, és általánosan kívánja rendezni a sajtó helyzetét. A szabályozásnak ezzel a formájával, azaz hogy alkotmányszerűen terjed ki minden médiatartalomra, egyetértenek – hangsúlyozta. Hozzátette: fontosnak tartják, hogy a médiatartalom és a médiaszolgáltatás ne sérthesse a házasság intézményét, a családokat, az emberek hitét. „Elégtelennek tartjuk az előterjesztésben foglaltakat a kiskorúak védelme tekintetében is” – fogalmazott a kereszténydemokrata politikus. A KDNP ehhez a módosító javaslatait megteszi a rendelkezésre álló határidőig. Pálffy István azt is jelezte, tekintsék egységesnek a javaslatot azokkal a módosításokkal, melyeket L. Simon László (Fidesz) már beadott.
MSZP: nem felel meg az uniós elvárásoknak
Mandur László szocialista vezérszónok szerint a „médiaalkotmány” nem felel meg az uniós elvárásoknak, és azt vissza kellene vonnia a kormánynak. A szocialista képviselő szerdán a parlamentben a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló törvényjavaslatról közölte: a sajtóbizottságban nem fogalmazódhattak meg kisebbségi vélemények, mert az ellenzék abba a méltatlan helyzetbe került, hogy nem biztosítottak időt a javaslat elolvasására. Véleménye szerint az egész törvényjavaslatot vissza kell vonni, és a köz bevonásával újra kell kezdeni a törvények alkotását.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.