A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség tavaly decemberben állt el a szerződéskötéstől, és egyben felfüggesztette a belváros rekonstrukciójának 2 milliárd forintos uniós támogatásának kifizetését. Szeged szocialista városvezetése hitelből kezdett hozzá a 3 milliárdos beruházáshoz, amiről se a lakosságot, se a közgyűlést nem tájékoztatta. „Számomra ez döbbenetes meglepetés erejével hatott, hogy támogatási szerződés nélkül egy ilyen volumenű, 3 milliárdos beruházásba bele lehetett fogni” – nyilatkozta a hírTV–nek Beck Zoltán, a szegedi Zöld Baloldal önkormányzati képviselője.
A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség hiánypótlásra szólította fel a városházát, amelynek Szeged vezetése állítólag eleget is tett. A fejlesztési ügynökség feltételül szabta a kivitelezési költség csökkentését. Az önkormányzatnak igazolnia kell azt is, hogy a Mars téri piac helyére tervezett bevásárlócsarnokot peres eljárás nem veszélyezteti. „Álláspontunk szerint minden, a beruházást érintő ingatlannal kapcsolatosan tiszta a jogi helyzet. Nincsen folyamatban peres vita, illetve jogvita az ingatlanokkal kapcsolatosan” – mondta Szeged MSZP-s alpolgármestere, Solymos László.
A Szegedi Városi Bíróság végzése szerint viszont van folyamatban lévő eljárás. A Mars téri piac árusai pereltek, miután az önkormányzat elbontatta a bódéikat. „Az elsőfokú bíróság ítéletében a bérleti szerződés felbontásra irányuló megállapítást elutasította, a bontást viszont megítélte. Ezt mi megfellebbeztük, a másodfokú megyei bíróság pedig a bontást is elutasította, így tulajdonképpen százszázalékos pernyertesen kerültünk ki az ügyből” – nyilatkozta a hírTV-nek egy volt Mars téri kereskedő, Tóth Péter.
A jogerős döntéssel azonban nem ért véget a volt kereskedők és az önkormányzat jogvitája. A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség későbbre ígért választ arra, hogy mikor írja alá a támogatási szerződést Szeged városával.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.