Kövér: Azok vádolják a kormányt, akik „csóvát dobtak a tetőre”

Az MSZP-s jelöltek jelentős része úgy látja, nem tanácsos nekik „proletár őszinteséggel a mellényre tűzni a szegfűs jelvényt”, vagyis szégyellik, ami a pártjuk nevében történt és igyekeznek ettől a felelősségtől elhatárolódni – mondta el Kövér László házelnök egy hétfői, füzesabonyi választási gyűlésen. A politikus véleménye szerint Magyarország adósságállománya olyan nagy, hogy arra „józan paraszti ésszel nem is lehet megoldást találni”.

MNO
2010. 09. 20. 18:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyobb eséllyel vesznek részt a nemzeti együttműködés rendszerében azok az önkormányzatok, amelyek „egy nyelvet beszélnek” a kormánnyal – jelentette ki Kövér. Ez nem azt jelenti, hogy „megnézheti magát az az önkormányzat”, amelyik nem áll közel a kormánypártokhoz, csak azt, hogy akiknek direkt közvetlen kapcsolatuk van a kormánnyal, előnyük van azokkal szemben, akik ellenséget látnak a kormányban – közölte a választási fórumon az Országgyűlés elnöke.

A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy ugyan a Fidesz 1144 polgármesterjelöltjével szemben az MSZP csupán mintegy 120 polgármesterjelölttel rendelkezik, ám a szocialisták mindenféle egyesületek nevében indulnak. Mint elmondta: ez utóbbinak az az oka, hogy az MSZP-s jelöltek jelentős része úgy látja, nem tanácsos nekik „proletár őszinteséggel a mellényre tűzni a szegfűs jelvényt”. Vagyis szégyellik, ami a pártjuk nevében történt és igyekeznek ettől a felelősségtől elhatárolódni. Van is mitől – folytatta –, hiszen a kormányváltáskor olyan munkanélküliséggel volt kénytelen szembenézni az új kormányzat, mint a rendszerváltás utáni egy-két évben soha.

90-100 ezer család retteg a bedőléstől

Ugyanakkor Magyarország adósságállománya olyan, amelyre „józan paraszti ésszel nem is lehet megoldást találni”. 1998-ban, amikor az első Orbán-kabinet átvette a kormányzást, 58 százalék volt az ország GDP-hez viszonyított adósságállománya, amelyet négy év alatt 53 százalékra tornásztak le. A munkanélküliség csupán 5 százalékos volt, 4 százalékos infláció mellett 2002-ben, vagyis minden adott volt ahhoz, hogy 2007-ben bevezethető legyen az euró. Ehelyett most 90-100 ezer család retteg devizahitele bedőlésétől, azt követően, hogy az elmúlt 8 évben a kormányok megszüntették a kedvezményes forinthitelezést és „belekergették” az embereket a devizahitelekbe – értékelt a politikus. Most pedig, amikor a jelenlegi kormányzat tenni akar a devizahitelesek érdekében, azok vádolják az Orbán-kormányt, akik „csóvát dobtak a tetőre”.

Mindeközben az elmúlt 8 évben a nemzeti össztermék 80 százalékára növekedett az államadósság. Ennek nyomán jövőre az idei dupláját, mintegy 2850 milliárd forintot kell kifizetni adósságszolgálatra, miközben a teljes személyijövedelemadó-bevétel mintegy 1650 milliárd forint lesz. Ezt követően 2012-ben 2500 milliárd forintot, 2013-ban pedig 3000 milliárd forintot tesz ki az adósságszolgálat; mindez azt jelenti, hogy ezt a pénzt nem lehet beruházásokra, egészségügyre, oktatásra, gazdaságélénkítésre költeni. Ezt hagyta ránk Gyurcsány, Ferenc, Bajnai Gordon, Veres János – hangsúlyozta a politikus.

„1998–2002 között volt a legjobb négy esztendő”

Végül úgy vélekedett, hogy az elmúlt két évtizedben az 1998 és 2002 közötti időszak volt a nemzet fejlődése szempontjából a legjobb négy esztendő, és ha akkor folytatni tudja az Orbán-kormány, ma sokkal előrébb tartanánk. Ezért kell mindenkinek elmenni szavazni az október 3-i önkormányzati választásokon is, hiszen 2002-ben is csupán egy kicsin múlott a folytatás – mondta Kövér.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.