Az 1956-os forradalom és szabadságharc 54., valamint a Magyar Köztársaság kikiáltásának 21. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen Kontrát Károly hangsúlyozta: október 23-a jelképe a magyar szabadságszeretetnek, a magyar élni akarásnak, „annak, hogy minket nem lehet elnyomni”. A politikus úgy fogalmazott: október 23-a a magyar nemzet egybetartozásának, összefogásának jelképe, az egész magyarság közös ünnepe, amikor a szabadságot, összefogást ünnepeljük.
Magyarország új talapzata
Az államtitkár szerint ma, „amikor tennünk kell, amikor össze kell fognunk, rá kell jönnünk arra, hogy a jelképek nagyon is élők, és vissza-visszatérnek. Az elmúlt hónapokban új, reményteli és cselekedetekkel teli korszakot nyitott Magyarország, amely méltó a forradalom elveihez. Új írott és íratlan törvények születtek, születnek, amelyek egy igazságos, békés Magyarország pillérei, ahol az összefogás hazára talál” – fogalmazott. „Azt kell megmutatnunk, lehet Magyarországon jó közbiztonság, jó gazdaságpolitika, oktatás- és egészségügy, lehet felelős kormányunk, de csak akkor, ha az összefogás az új irány, az új Magyarország talapzata” – mondta. Hozzátette: az ország legnagyobb ökológiai katasztrófája közben a magyar emberek soha nem látott összefogásának lehettünk tanúi és részesei.
Előléptetés, kinevezés
Az ünnepi beszéd után Pintér Sándor belügyminiszter köztársasági elnöki kinevezéseket és elismeréseket adott át. A belügyminiszter előterjesztésére Schmitt Pál köztársasági elnök tűzoltó altábornaggyá léptette elő Bakondi György országos katasztrófavédelmi főigazgatót, rendőr dandártábornokká nevezte ki Tasnádi Lászlót, a Belügyminisztérium kabinetfőnökét, dandártábornokká Hazai Lászlónét, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat szakértői intézetének vezetőjét. A tábornokok csütörtök délelőtt átvették kinevezési okmányukat az államfőtől.
Pintér soron kívül posztumusz rendőr hadnaggyá léptette elő Telegdi Zsoltot, aki augusztus 16-án hunyt el szolgálati balesetben. A miniszter hét tűzoltónak Bátorságért Érdemjelet adományozott, további négy rendőr Szent György Érdemjelet, kettő Szent László Érdemjelet vehetett át. A belügyminiszter harminchárom rendőrt, tűzoltót, büntetés-végrehajtási dolgozót léptetett elő soron kívül; rendőrségi, tűzoltósági, büntetés-végrehajtási főtanácsosi és tanácsosi címet harmincnégyen kaptak. A minisztertől tizennégy belügyi dolgozó vehetett át emléktárgyat.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.