„Négy éve volt egy őszödi beszéd, és volt váltó hangulat a városban, most viszont nem éreztük ezt” – mondta Horváth István, a tolnai megyeszékhely polgármestere, aki a szavazatok 50,54 százalékával nyerte meg a polgármester-választást.
A politikus emlékeztetett, hogy 2006-ban 60 százaléknyi szavazatot kapott, most a jobboldali polgármesterjelöltekre a voksok 70 százaléka érkezett. Ez mindenképpen tiszteletre méltó eredmény – tette hozzá.
Szekszárdon a második helyen Harangozó Tamás (MSZP) a szavazatok 30,23, a harmadik helyen Andorka Gábor (Jobbik–Szekszárdi Védegylet) a voksok 19,23 százalékával végzett. A szekszárdi közgyűlésben a Fidesz–KDNP várhatóan kilenc, az MSZP három, a Jobbik és az LMP egyaránt egy-egy mandátumot szerez.
A polgárok megerősítették a tavaszi döntésüket
Kósa Lajos szerint már az ajánlócédulák gyűjtésekor nyilvánvalóvá vált, hogy az emberek támogatják azt a munkát, amelyet 1998-ban a Fidesz elkezdett Debrecenben. Ezt most folytatjuk: a legfőbb tennivalóink a munkahelyteremtés, a 2-es villamos beruházása, az ISPA-csatornázási program befejezése, a stadionrekonstrukció és a panelprogram folytatása – sorolta az elkövetkező időszak tennivalóit Debrecen régi-új polgármestere.
A Fidesz országos kampányfőnökeként hozzátette: az országban a polgárok megerősítették a tavaszi döntésüket, s a legtöbb településen a Fidesz–KDNP jelöltjeire szavaztak. „A választási eredményből kitűnik, hogy kampányüzeneteinket – erős gazdaság, több munkahely, rend és közbiztonság – támogatták az emberek, ugyanakkor az MSZP ellensúlyra vonatkozó felhívását elutasították, belátva, hogy a kormány törekvéseit nem kell ellensúlyozni” – fűzte hozzá Kósa Lajos.
A Fidesz kampányfőnöke a többi pártról megjegyezte: az MSZP a negyedik választást veszítette el, de szemmel láthatóan nem tanult semmit. A Jobbik hozta a tavaszi eredményét, az LMP gyenge fővárosi szereplése azonban meglepetést okozott. Ebből is látszik, hogy „a lelkes, műkedvelő hozzáállás nem elég, vagy csak ennyire elég”, egy pártnak a szervezettségre is szüksége van – mondta.
Kósa Lajos az ország előtt álló legfontosabb feladatok között az alkotmányozást, a költségvetést, az önkormányzatok feladatainak újragondolását, s ezzel kapcsolatban az önkormányzati törvény módosítását említette. A fővárosban pedig teljes leltárral kell feltárni, mekkora az a károkozás, amelyet a „Demszky–Hagyó–Horváth trió” maga után hagyott – nyilatkozta vasárnap késő este Kósa Lajos.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.