„Ezt nem tudjuk elfogadni”

Aláírásgyűjtésbe kezd öt dél-somogyi település, mert információik szerint a december 12-én életbe lépő új vasúti menetrend hátrányosan érinti őket. Úgy tudják, egy olyan járat nem fog megállni náluk, amely a legjobban kihasznált. A falvak vezetői állítják: évek óta egyeztetnek velük menetrendügyben, de észrevételeiket soha nem veszik figyelembe.

MNO
2010. 11. 03. 3:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pécs és Gyékényes között naponta 15 vonatpár közlekedik, közülük négy áll meg az érintett öt dél-somogyi településen. A kiszivárgott hírek szerint december 12-től ez háromra fog csökkenni. Az itt élők szerint az a járat kerül ki a menetrendjükből, amely a leginkább kihasznált. Vasutasok, rendőrök és a környéken dolgozók járnak vele haza. „Ezáltal az esélyek is romlanak egyrészt a munkába járáshoz, a tanuláshoz, meg az egészségügyi ellátáshoz is. Ezt nem tudjuk elfogadni ebben a térségben. Küzdeni fogunk érte, minden fórumot igyekszünk majd kihasználni” – fogalmazott Jungné Kovács Piroska, Babócsa független polgármestere.

Az új menetrendről minden évben egyeztettek a vasúttársasággal, eredménytelenül. „A MÁV nem veszi figyelembe a mi kéréseinket már évek óta. Mindig, amikor a menetrendet változtatják, előtte kistérségi egyeztetés van ezzel kapcsolatban, de eddig egy évben sem vették figyelembe a mi kéréseinket” – közölte Kozma László, Vízvár független polgármestere.

Berzence, Somogyudvarhely, Bélavár, Vízvár és Babócsa önkormányzatai azt tervezik, aláírásgyűjtést kezdeményeznek a járat megmaradásáért, és beadvánnyal fordulnak a vasúthoz és a szaktárcához.

(HírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.