A fideszes politikus szerdai sajtótájékoztatóján indoklásul emlékeztetett: kedden a parlamentben azonnali kérdést intézett a legfőbb ügyészhez, arra várva választ, hogy a Sukoró-ügyben folyó nyomozás során érkezett-e előterjesztés a nyomozó hatóság részéről a legfőbb ügyészséghez országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére irányuló indítvánnyal kapcsolatban.
A legfőbb ügyész helyettese válaszában azt mondta: „a főügyészség vizsgálja mentelmi joggal érintett személy büntetőjogi felelősségét”; ezt annál is inkább vizsgálnia kell, mert Schiffer András (LMP) feljelentése kifejezetten mentelmi joggal érintett személy büntetőjogi felelősségének kérdéskörével kapcsolatos – idézte Belovics Ervint Budai, kijelentve, hogy a válasz alapján egyértelműen megállapítható: ez a személy nem más, mint Gyurcsány Ferenc, ugyanis Schiffer András, az LMP frakcióvezetője a sukorói telekcsere ügyében konkrétan, nevesítve Gyurcsány Ferenccel szemben tett büntetőjogi feljelentést hivatali visszaélés bűntette miatt.
A miniszterelnöki megbízott kifejtette: az LMP-s politikus feljelentésében egyrészt azt írta, Gyurcsány Ferenc utasítást adott a sukorói telekcsere lebonyolítására. A másik tényállási elem pedig azzal kapcsolatos, hogy a sukorói kaszinóberuházást annak ellenére nyilvánították nemzetgazdasági szempontból kiemeltté, hogy a koncessziós szerződést csak hónapokkal később, 2009 októberében írta alá Oszkó Péter akkori pénzügyminiszter; így Gyurcsány Ferenc tudta, hogy a kiemeltté nyilvánítással jogszabályt sért – közölte. Budai Gyula szerint mindezek alapján „egyértelműen meghatározható, hogy a legfőbb ügyész úr előtt Gyurcsány Ferenc mentelmi jogára vonatkozó indítvány van, amelyet a Központi Nyomozó Főügyészség terjesztett elő”.
Orbán Viktor miniszterelnök megbízottja arra is felhívta a figyelmet, hogy korábban már feltett egy írásbeli kérdést Kovács Tamás legfőbb ügyésznek ugyanebben a témakörben, ám akkor – mint mondta – kitérő választ kapott, „holott információink szerint már körülbelül négy hete a legfőbb ügyész úr előtt van a Gyurcsány Ferenc mentelmi jogának felfüggesztésére irányuló előterjesztés”. Budai Gyula ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott, „izgatottan várja” Kovács Tamástól a választ arra a kérdésre, hogy mikor érkezett meg a mentelmi jog felfüggesztésére vonatkozó indítvány a legfőbb ügyészséghez. Hozzátette, reményét fejezi ki abban a kérdésben, hogy a legfőbb ügyész a hatályos büntetőjogi jogszabályoknak megfelelően dönt a volt kormányfő mentelmi jogának felfüggesztését érintően, és reméli, „nem fog falazni Gyurcsány Ferencnek” a legfőbb ügyészség. „Ezt azért is szeretném kijelenteni, mert a legfőbb ügyész úr mandátuma hamarosan lejár” – jegyezte meg. Sportnyelven szólva a labda jelen pillanatban a legfőbb ügyész térfelén pattog, neki kell döntést hoznia ebben a kérdésben – mondta a megbízott.
Budai Gyula a tájékoztatón beszámolt egy e-mailről is, amelyet Tátrai Miklós, a vagyonkezelő akkori vezérigazgatója írt Winkler Gyula volt miniszterelnöki megbízottnak. „Gyula, csak úgy barátilag, legalább ti ne töröljétek fel velünk a padlót. Az ügyről mindent tudnak ma is a Miniszterelnöki Hivatalban dolgozó urak. Átküldjem azt az emlékeztetőt, amivel a miniszterelnök rendeli el a csereügyletet?” – ismertette a levél tartalmát Budai Gyula, megjegyezve, hogy Tátrai Miklós világosan leírja, a csereügyletet Gyurcsány Ferenc rendeli el, továbbá az e-mailből kiderül az is, hogy Bajnai Gordont nevezte meg a sukorói projekt kormányzati koordinátorának.
Arra a kérdésre, hogy ha Papcsák Ferenc elszámoltatásért felelős kormánybiztos, zuglói polgármester összeférhetetlenség miatt lemondana kormánybiztosi posztjáról, átvállalná-e az ő feladatkörét, Budai Gyula úgy válaszolt: Orbán Viktor miniszterelnök dönt majd arról, hogy Papcsák Ferenc ügyeit ki viszi tovább. „Azokat az ügyeket, amelyeket együtt vittünk, azokat természetesen én is fogom tovább vinni” – tette hozzá.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.