A kormány politikájával összeegyeztethetetlen a megszorítás

A kormány üdvözli az uniós szakszervezetek szombati, budapesti tüntetését abból a szempontból, hogy az a megszorítások ellen irányul – ezen a ponton találkozik a magyar kormány elképzeléseivel, amelynek politikájába szintén nem férnek bele a megszorítások – nyilatkozta Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában csütörtök este. A politikus azt is kijelentette: a kormány – minden ellenkező információval szemben – egyeztetett a hazai szakszervezetekkel az elmúlt időkben. A miniszterelnöki szóvivő a munkahely-teremtési programról és az adósságcsökkentő alapról is nyilatkozott a Közbeszéd stúdiójában.

MNO
2011. 04. 08. 8:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány még nem folytatott annyi konzultációt szakszervezetekkel, mint mi – jelentette ki Szijjártó. A miniszterelnöki szóvivő az európai uniós országok szakszervezeteinek szombati, budapesti tüntetése kapcsán, illetve arra a felvetésre válaszolva reagált így, miszerint a hazai szakszervezetek próbáltak tárgyalni a magyar kormánnyal a tüntetések elkerülése végett, de a kabinet szerintük elzárkózó volt.

A politikus kijelentette: szombaton John Monks, az Európai Szakszervezeti Konföderáció főtitkára – a hat magyar szakszervezeti konföderáció vezetőivel – személyes konzultációra érkezik Orbán Viktor miniszterelnökhöz. Ráadásul – tette hozzá Szijjártó – korábban az Országos Érdekegyeztető Tanácsban volt lehetőség a konzultációra. A miniszterelnök pedig két hete Brüsszelben is találkozott a magyar szakszervezeti vezetőkkel az európai szociális csúcson, ahol megállapodott a Liga Szakszervezetek vezetőjével, hogy április második felében személyesen is konzultálnak majd.

A megszorítások ideje lejárt

A szombati szakszervezeti tüntetésről, amelyet az Európai Szakszervezeti Konföderáció szervez, és amelyhez a magyar konföderációk is csatlakoztak, Szijjártó azt mondta: egy minden félévben, a soros uniós elnökség országában megrendezett tüntetésről van szó, amely az EU-s országok megszorító politikája ellen szól. „Itt egy európai gazdaságpolitikák elleni, alapvetően megszorításellenes tüntetésről van szó. Hogy ehhez a magyar szakszervezetek csatlakoznak vagy nem, az egy másik kérdés” – mondta a szóvivő.

A magyar kormány egyébként „a legnagyobb örömmel üdvözli” a szombati tüntetést abból a szempontból, hogy az a megszorítások ellen szól, mert ebben a „magyar kormány szövetséges” – hangoztatta Szijjártó, kijelentve: az Orbán-kormány politikájával kifejezetten összeegyeztethetetlenek a megszorítások, azok ideje a Gyurcsány-időszakkal lejárt.

Három év alatt térülhet meg az állami támogatás

„Hál' istennek, nem múlik el úgy hét, hogy ne lehetne hallani újabb és újabb beruházásokról, amelyek új munkahelyeket hoznak Magyarországra. Azt korábban világossá tettük, hogy a termelő szektorban kell előrelépést elérni, hiszen itt lehet tömegesen munkahelyeket teremteni” – válaszolta a szóvivő arra a felvetésre, hogy az Opel és az Audi hazai termeléséhez nyújtott állami támogatás és a létrejövő munkahelyek révén most megkezdődött-e a tízéves időtávra ígért egymillió új munkahely megteremtése. Az Audi fejlesztése összesen 15 000, az Opelé pedig 2500 új munkahelyet teremt – ez a beszállítói körben várható létszámbővüléssel együtt értendő – erősítette meg a szóvivő. A beruházásokhoz nyújtott központi költségvetési támogatás három-öt éven belül térül meg, utána tiszta profitot jelentenek az országnak.

A kérdésre, hogy mikorra jöhet létre ez a tizenhétezer új munkahely, mivel a hírek szerint idén ennek csupán kis hányada valósul meg, a szóvivő azt mondta: a termelés 2012-től indul felfutó ágban, ekkortól érdemes számolni a megtérülési időt is és a munkahelyek teremtésének ütemét is.

Adókedvezményt kaphatnak a befizetők

Gondolja, hogy az emberek tudnak még pénzt szánni az államadósság csökkentésére is? – vetette fel témát váltva a Közbeszéd, a kormány által létrehozott „Összefogás az államadósság ellen” alap kapcsán. „Talán most ez a legfontosabb nemzeti ügy, hogy a munkahelyteremtés mellett az ország államadósságát csökkentsük” – hangzott a miniszterelnöki szóvivő válasza, mondván: ilyen fokú eladósodottság mellett az ország gazdasági mozgásképessége csekély és a versenyképességét sem tudja visszanyerni. Ha van a helyzetet javítani kívánó állampolgári kezdeményezés, a kormánynak mellé kell állnia, és nem azt kell mérlegelnie, hogy ebből mennyi pénz folyik be, vagy mennyi nem – hangzott el az interjúban.

A kormány által létrehozott alapba – ami lényegében egy számla – hazai és külföldi magánszemélyek, vállalatok és intézmények, szervezetek fizethetnek be. És mivel a kormány különös tiszteletet érdemlőnek tartja, ha valaki saját munkája gyümölcséből fordít arra, hogy az államdósság csökkenjen, a nemzetgazdasági miniszter felkérést kapott a kormánytól a befizetők adókedvezményben részesítése módozatainak kidolgozására – szögezte le Szijjártó.

(DunaTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.