Európa-bajnokság
Cucurella szelleme? Hajhúzásért piros lap és az év védése a női Eb rangadóján + videó

Pető Zsolt, aki a négy vádlott közül egyedül rendelkezik meghatalmazott védővel, már a nyomozati vallomásában sem kívánt meggyanúsítása után a galgagyörki, a piricsei és a tarnabodi támadásokról beszélni. Az első- és a másodrendű vádlott nyomozati vallomásában, amelyet a Kiss testvérek a korábbi tárgyalási napokon is fenntartottak, bűntársként nevezték meg Pető Zsoltot.
A harmadrendű vádlott a nyomozati vallomásában részletesen beszélt személyi körülményeiről: a cukrász végzettségű, garázdaság miatt pénzbüntetésre ítélt férfi biztonsági őrként dolgozott bankokban, sorkatonai szolgálata alatt pedig határvadász volt.
Pető Zsolt a folytatólagos kihallgatásokon minden gyanúsítás ellen panasszal élt, azt hangoztatva, hogy nem követett el bűncselekményt. A pénteki tárgyaláson felolvasott vallomásai egyikére sem tett észrevételt, így tagadva továbbra is, hogy a besenyszögi fegyverrablásban, a nagycsécsi és a tatárszentgyörgyi kettős gyilkosságban, a kislétai emberölésben részt vett volna tettesként.
Nyomozati vallomása szerint a besenyszögi fegyverrablással kapcsolatban is mindössze annyit mondott: azt sem tudja, hol van Besenyszög. A vádiratban foglaltak szerint a fegyverhirdetést leellenőrző telefonhívást sem kezdeményezhette, mert Újfehértón se járt soha. (A vád szerint a már eltervezett támadásokhoz a fegyvereket rablás útján akarták megszerezni, ezért fegyverhirdetéseket böngésztek, így jutottak el a besenyszögi hivatásos vadászhoz.)
A 2008. március 7-i besenyszögi fegyverrablással összefüggésben ellene feltárt bizonyítékokra Pető Zsolt úgy reagált: a helyszínen rögzített lábnyom nem az övé, mivel a lábmérete 45-46-os, a lenyomat pedig ennél kisebb. Pető Zsoltot a Nemzeti Nyomozó Iroda a szombathelyi börtönben hallgatta ki a fegyverrablásról és a romák sérelmére elkövetett támadásokról. A vádlott a pénteki tárgyaláson sérelmezte, hogy bár a nyomozók külön kezelték a bűncselekményeket, ugyanaz a tiszt hallgatta ki mindegyik ügyben. Pető a kihallgatási szembesítést is megtagadta, de közlése szerint azt tiltakozása ellenére megtartották. A vádlott a romák elleni támadásokkal kapcsolatban semmilyen vallomást nem tett, a gyanúsítások ellen panasszal élt.
A pénteki bírósági tárgyalás ideje alatt a Pest Megyei Bíróság Thököly úti épületében megjelent a tatárszentgyörgyi áldozat apja, Csorba Csaba. A 2009. február 23-ára virradóra történt támadásban meghalt 27 éves férfi apja újságíróknak azt hangoztatta: a rendőrök kezdetben egyszerű balesetként kezelték az esetet, ők hiába mutatták a támadás hajnalán a nyomokat, a lőszerhüvelyeket, a Molotov-koktélok darabjait, azokról a rendőrök nem vettek tudomást. A hatóságok intézkedései miatt több feljelentést is tettek, de panaszukat elutasították.
A tatárszentgyörgyi gyilkosság utáni helyszíni szemle miatt több vizsgálatot is indítottak a tárcavezetők az akkori miniszterelnök utasítására, és hiányosságokat állapítottak meg, amelyek miatt fegyelmi eljárást is lefolytattak rendőrök ellen. A bíró a harmadrendű vádlottra vonatkozó bizonyítási eljárást befejezve szünetet rendelt el, majd a vádlottaktól lefoglalt telefonok híváslistájának és a cellainformációkról szóló szakértői jelentésnek az ismertetésével folytatta a tárgyalást. A vád szerint a négy férfi – külön a bűncselekmények elkövetéséhez – szerzett be telefonokat és a támadások helyszínein ezeken beszéltek egymással.
(MTI)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.