Többen is tudtak a bűncselekményekről?

A szakértői jelentések szerint a romagyilkosságok vádlottjai által használt mobiltelefonok hívásforgalma alapján megállapítható, hogy legalább két másik embernek is lehetett tudomása a bűncselekményekről. A szakértői iratokat a pénteki tárgyaláson ismertették a Pest Megyei Bíróságon.

MNO
2011. 04. 08. 11:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ötszörösen minősülő emberölés és más bűncselekmények miatt indult büntetőper bizonyítási eljárása keretében elhangzott: nemcsak a tiszalöki gyilkosság, hanem már a galgagyörki támadás után is telefonhívással, illetve SMS-üzenetben értesítették az elsőrendű vádlott Kiss Árpád korábbi szeretőjének, mind a négy vádlott főnökének, a büntetőperben csak tanúként szereplő F-né Ny. Évának a tulajdonában lévő telefonszámot, ezért a bíró által ismertetett szakértői jelentés szerint F-né Ny. Évára vonatkozóan „bűnös adat merült fel”.

Csontos István negyedrendű vádlott a bűnszervezet támogatójaként nevezte meg korábbi vallomásaiban a bíróságon volt munkaadóját, F.-né Ny. Évát – akit a vádlottak elfogásával egy időben szintén előállítottak 2009. augusztus 21-én éjjel Debrecenből, és a lakásán házkutatásokat is tartottak, de tanúkénti meghallgatása után szabadon engedték –, és azt hangoztatta: nincs mindenki a vádlottak padján, akinek köze van a bűncselekmény-sorozathoz bűnpártolóként, tettestársként vagy támogatóként.

A szakértői megállapítások szerint – ezeket még a gyanúsítottak elfogása előtt tették – a vádlottak által kizárólag a bűncselekményekhez használt mobiltelefonnal kapcsolatba léptek egy további férfi telefonjával is, aki három vádlotthoz hasonlóan „szintén szélsőséges, rasszista nézeteket vall”. A cellainformációk szerint a tiszalöki bűncselekmény elkövetésének idején használt telefonok a gyilkosság helyszínének közelébe, illetve Debrecenbe és Balmazújvárosba „forgalmaztak” adatot néhány perces különbségekkel, illetve a telefonkészülékek – amelyek közül volt, amelyet nem tudtak konkrét személyhez kötni – közeledtek a gyilkosság helyszínéhez, majd távolodtak attól.

A rendőrség eljárás alá volt egy további, „SIM kártyákat halmozó” férfit, akinek a nevén „rengeteg” Dominó kártya volt. F.-né Ny. Éva lakásán nem találtak SIM kártyát, csak egy ilyen típusú kártya tárolására alkalmas dobozt, és az konkrét SIM kártyához nem volt köthető.

Bérdi Zsolt, az elsőrendű vádlott, Kiss Árpád védője azt kérte a bíróságtól, ismertesse a sajtóban többször említett, magyar és külföldi, köztük FBI-szakértők által készített, a lehetséges elkövetőkre vonatkozó profilalkotói elemzést, s azt, hogy az illik-e védencére, illetve az abban foglaltak az elmeorvosi vizsgálat tényéhez igazodva vonatkozhatnak-e Kiss Árpádra. Főként a katonai kiképzésre és elkövetési módra vonatkozó rendőrségi szakértői megjegyzést említette. A bíró az adatok ismertetése után szünetet rendelt el.

A Pest Megyei Főügyészség által ismertetett vádirat szerint az első-, a másod- és a negyedrendű vádlott a tiszalöki gyilkosság után gépkocsival a Keleti-főcsatorna melletti földúton a sárban elakadt, ezért megkérték kolléganőjüket, F.-né Ny. Évát, aki korábban szerelmi kapcsolatban állt az elsőrendű vádlottal, hogy mentse ki őket. Az ügyben tanúként szereplő nő a saját autóján visszavitte Kiss Istvánt és Kiss Árpádot Debrecenbe, ott a vádlottak elrejtették a támadáskor használt fegyvereket. Ezután visszatértek az elakadt autóhoz, majd helybéliektől segítséget kérve egy traktorral kihúzták, később pedig lemosatták a járművet.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.