Szócska felmutatott egy papírt, amely cáfolta Égert + Képek

Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár szerint az egészségügyben sikeresen lezajlott a kötelező kamarai tagság visszaállításának folyamata.

MNO
2011. 06. 22. 12:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány által elfogadott Semmelweis Terv intézkedéseivel nem kerül ki vagyon az egészségügyből – szögezte le Szócska. Az államtitkár a három kamara vezetőségével folytatott nyilvános megbeszélésen röviden vázolta az egészségügyi átszervezés alapdokumentumának lényegi elemeit. Ezek közül kiemelte a kormány azon döntését, hogy az esetlegesen felszabaduló üresen álló korábbi egészségügyi intézmények hasznosításával, vagy esetleges értékesítésével – szavai szerint fontos a sorrend – a felszabaduló források az egészségügyi ellátórendszer fejlesztésébe forogjanak vissza. Szócska cáfolta azokat a feltételezéseket, amelyek szerint a betegutak átszervezéséből adódóan az intézmények gazdasági együttműködése külön alapkezelőnél történne. A kormány az egészségügyi intézményrendszer együttműködéséből származó hatékonyságjavító funkciókat támogatja. A lényeg, hogy a rendszerben dolgozó intézmények, orvosok és szakdolgozók legyenek érdekeltek, és ezáltal hatékonnyá váljon az ellátás – tette hozzá.


Az államtitkár ezt azután mondta, hogy szerdán a hivatalában nyilvános egyeztetést tartott a három egészségügyi köztestület, a Magyar Orvosi Kamara (MOK), a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) vezetőségével. Mindhárom köztestület vezetője arról számolt be, hogy az új, illetve visszalépő tagok száma a várakozásoknak megfelelően alakult. A Magyar Orvosi Kamarába 8175-en léptek be, a késedelmeket is beleszámítva 8500 körülire várják a belépők végleges számát. Ezzel az orvosi kamara teljes létszáma 38 ezer körül alakul majd – mondta Éger István, hozzátéve, hogy ebbe beletartoznak azok a nyugdíjasok is, akik már nem gyakorolják hivatásukat.


Hankó Zoltán, az MGYK alelnöke azt mondta, hozzájuk keddig 7450 gyógyszerész kérte felvételét. Balogh Zoltán, a MESZK elnöke arról számolt be: mostanáig csaknem 84 ezren léptek be köztestületükbe, ami nagyjából ezerrel kevesebb, mint az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal tavaly év végi nyilvántartása szerinti szakdolgozói létszám. Mindhárom kamara szeptember végére tervezi az országos küldöttgyűlés megtartását, a testületek tisztújító kongresszusa pedig november végén, december elején lesz majd – hangzott el.


Az államtitkár arról is tájékoztatást kért, hogy hol voltak gondok az illeték, illetve a regisztrációs díj miatt. Szócska elmondta, ha elfogadják, akkor július elsejétől hatályba lép az a jogszabály-módosítás, amely szerint a kamarai belépés illetékmentes. A szakdolgozói kamara nem szedett belépési díjat. A gyógyszerészek is ebben egyeztek meg, de egy megyei szervezetnél mégis kértek úgynevezett regisztrációs díjat. Ennek az ügynek a vizsgálata még folyamatban van – közölte Hankó Zoltán, az MGYK alelnöke.


Éger viszont elmondta, hogy ők szedtek regisztrációs díjat, de mint a kamara alapszabálya is kimondja, ha valaki ezt nem fizette be, attól még beléphetett a köztestületbe. Hozzá nem érkezett ilyen jellegű panasz – tette hozzá. Szócska erre felmutatott egy hozzá érkezett panaszt, amelyben az szerepel, hogy az érintett belépési kérelmét a regisztrációs díj megtagadása miatt utasították el. Éger erre úgy reagált, az illetőnek fellebbezési joga van, ha élt volna vele, az országos vezetés már rendezte volna az ügyet.


Fotók: Magyar Nemzet/Máté Péter


(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.