A vádirat szerint az elsőrendű vádlott vízgépészként, a másodrendű vezető uszodamesterként, a harmadrendű műszaki igazgatóként dolgozott a komplexumban. A vádirat rögzíti: a kivitelezés során az eredeti tervtől eltérően valósították meg a szörfmedencéhez tartozó gépészeti teret felülről záró aknafedél rögzítését. A zárszerkezet szakszerűtlen kialakítása miatt kisebb felületen volt rögzíthető az aknafedél a tartó kerethez, a négy zár így kevésbé volt ellenálló a víz forgatása során keletkező nyomásnak. A halálos balesetet megelőző napokban a szörfmedence gépészeti terét záró aknafedélről a keletkező nyomás miatt két zárszerkezet letört. Az egyik uszodamester észlelte a hibát, és értesítette a vízgépészt, aki megvizsgálta a hibás aknafedelet.
A vádlott – tévesen – úgy ítélte meg, hogy az aknafedél a megmaradt két zárral is biztonságosan rögzíthető, és kérte az uszodamestert, ha ismét mozogni kezd a fedél, a szörfmedencét állítsák le, és jelezzék neki a hibát. A vezető uszodamesternek kétszer is jelezték az animátorok a hibát. Ő ugyan közölte, hogy a hiba elhárítása folyamatban van, ténylegesen azonban nem intézkedett a probléma azonnali elhárítása, illetve a szörfmedence üzemeltetésének felfüggesztése iránt. A műszaki igazgatót ugyancsak azzal vádolják, hogy bár a vízgépész jelezte neki a hibát, nem intézkedett sem a javításról, sem a medence lezárásáról.
A kisfiú 2009. július 23-án a szörfmedence járófelületén lévő aknafedélen állt, amikor a víztömeg indulásakor kialakuló nyomás hatására a rosszul rögzített aknafedél elmozdult, és a sértett az aknafedéllel együtt a gépészeti térbe zuhant. A nagy sebességgel áramló víz a gyereket elsodorta, majd a hullámkeltésre szolgáló, nagy teljesítményű szivattyú beszívta, s ennek következtében életét vesztette.
A keddi tárgyaláson a vádlottak vitatták felelősségüket. A per februárban 9-én, tanúk meghallgatásával folytatódik.