Új választójogi törvény születhet

Külön törvényben kellene szabályozni a következő két év időközi választásainak választókerületi beosztását.

BL
2011. 12. 22. 20:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormánypárti politikus zárószavazás előtti módosító indítványa értelmében ha az új választási törvény 2012. január 1-jei hatálybalépését követő általános parlamenti választás – azaz várhatóan 2014 tavasza – előtt időközi országgyűlési képviselő-választást tartanak, akkor a parlamentnek törvényben kell meghatároznia az időközi voksolás választókerületi beosztását.

A javaslat indoklásában Papcsák Ferenc emlékeztet arra, hogy a jelenlegi választókerületi beosztásról szóló minisztertanácsi rendeletet az Alkotmánybíróság az év végével megsemmisítette, előírva, hogy a választókerületek határait törvényben határozzák meg. A Ház előtt fekvő új választási törvényben ez meg is történt, ám az új beosztást – amely 106 egyéni választókerület jelöl ki – először csak a törvény hatálybalépését követő általános parlamenti választáson kell majd alkalmazni.

Emiatt január 1-je és a következő általános választás közötti esetleges időközi voksolásokon – tekintettel az Országgyűlés jelenlegi összetételére – még a 176 egyéni választókerületen alapuló területi beosztást kellene figyelembe venni – írta indoklásában a fideszes képviselő, aki szerint ezt a joghézagot külön, kizárólag ennek az időszaknak az esetleges időközi választásaira vonatkozó törvénnyel kellene megszüntetni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.