Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében Cser Ágnes azt írta: az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének „törvényes képviselőjeként eljárva” soron kívüli törvényességi vizsgálatot kezdeményezett Gaskó István ellen. A Fővárosi Főügyészségtől azt kérte: szólítsák fel Gaskó Istvánt, a Liga szakszervezeti konföderáció elnökét: hagyjon fel az EDDSZ tevékenységébe való beavatkozással, azzal, hogy beleegyezése nélkül a nevében és helyette jár el, és tartsa tiszteletben az EDDSZ függetlenségét.
Véleménye szerint Gaskó István megsértette a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSZSZ) alapszabályát, melynek következtében hivatalosan már nem tekinthető a VDSZSZ elnökének. Indoklásul Cser Ágnes azt írta, Gaskó István, aki egyben a Liga konföderáció elnöke, 2011. december 21-én személyes nyilatkozata szerint belépett az EDDSZ Semmelweis Kórház-Rendelőintézet Alapszervezetébe, amely egy másik szervezettel együtt az EDDSZ országos elnökének jelölte. Gaskó István ezáltal kizárta magát a VDSZSZ tisztségviselői sorából – tette hozzá.
Kitért arra is, hogy Gaskó István a Liga elnökeként „nem hajlandó tudomásul venni” az EDDSZ testületének tavaly szeptemberi döntését, miszerint nem fizetik tovább a Liga-tagsággal együtt járó tagdíjat, azaz megszüntetik a tagságukat. Álláspontjuk szerint az EDDSZ 2011. október 15. óta nem tagja a Ligának.
Ehhez képest Gaskó István a Magyarországi Munkavállalók, Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének Szövetsége EDDSZ „hozzájárulása nélkül és kifejezett elutasítása ellenére” a VDSZSZ nevében az EDDSZ javára befizette a tagdíjat a Liga számlájára.
December 10-én a Magyar Nemzet számolt be arról, hogy a Fővárosi Ítélőtábla végzésében helybenhagyta a Fővárosi Bíróság elsőfokú ítéletét, amely megsemmisítette a Cser Ágnes EDDSZ-elnökké választásáról szóló kongresszusi határozatot.
Cser Ágnes ezzel kapcsolatban december 16-án tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: az ítélet szóbeli elhangzását követően addig az EDDSZ elnökének tekinti magát, amíg kézhez nem veszi ezt az ítéletet. Másnap bejelentette, hogy egy másik szervezettel megalakították a hetedik magyar konföderációt, a Magyarországi Munkavállalók, Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének Szövetségét, az MSZ EDDSZSZ-t.
A Liga január elején, az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: „a szervezet volt elnöke, dr. Cser Ágnes homokba dugta a fejét, és nem hajlandó tudomásul venni a másodfokú, jogerős bírósági ítéletet”. Ennek értelmében – mint írták – az EDDSZ-nek jogerősen nincs elnöke.
A szakszervezet azt írta: miután az EDDSZ mostanáig nem jelezte hivatalosan kilépését, így a Liga Szakszervezetek továbbra is tagjának tekinti. Hozzátették: az EDDSZ törvényesen és az alapszabály szerint megválasztott új elnökét várja egyeztetésre a jövőbeni együttműködésről a Liga Szakszervezetek.