17,5 milliárd forint értékben valósultak meg beruházások a 2010 óta – mondta el lapunknak Pajna Zoltán, Debrecen alpolgármestere. Rámutatott arra, hogy mostanra sikerült elérni, hogy a város háztartásainak 98 százaléka csatlakozott a csatornahálózatra, szétválasztották a szennyvíz és csapadékvíz elvezetését is. Pajna tájékoztatása szerint felépült az új ifjúsági közösségi ház és megtörtént két tér rekonstrukciója is, amellyel új közösségi helyek jöttek létre a belvárosban.
A következő időszakban 900 millió forint jut majd a kertségi programra, amely Debrecen külső részeinek a fejlesztését tartalmazza – hangsúlyozta az alpolgármester. Az elmúlt időszakban indult el a kettes villamos fejlesztése, ami 18 milliárd forintból valósul meg, a pálya még az idén elkészül – tette hozzá. Pajna szólt arról is, hogy a ciklus végéig 35 milliárd forintnyi beruházást terveznek a városban, amivel a közlekedés fejlesztését, a közintézmények felújítást szeretnék végrehajtani.
1,5 milliárddal kevesebb a tartozás
Beszámolt arról is, hogy 12,5 milliárd forintból épül meg a város új futballstadionja, amely jelenleg még a tervezési szakaszban van. Pajna hangsúlyozta, hogy a beruházások esetében a jövőben is az uniós forrásokra kívánnak építeni.
Pajna rámutatott arra is, hogy a város adósságállománya 26 milliárd forint volt 2011 végén, aminek 80 százaléka volt devizaalapú. 2010-hez képest 1,5 milliárd forinttal sikerült csökkenteni a tartozásainkat – tette hozzá. „Nincsen veszélyben az adósságpálya, Debrecen a jövőben is képes lesz a feladatait ellátni, és emellett komoly fejlesztéseket végrehajtani.”
A város adósságállománya kapcsán még tavaly vita alakult ki az önkormányzat és az Állami Számvevőszék között. A számvevőszék 2013-ig rendben lévőnek tartja a város adósságállományának finanszírozását, míg 2014-től további intézkedések megtételét tartja szükségesnek a pénzügyi egyensúly fenntartása érdekében. A városvezetés megítélése szerint a számvevőszék több olyan folyamatot figyelmen kívül hagyott, amelyek hatása már a vizsgálat folytatása alatt is kalkulálható lett volna, és amely folyamatok egyértelműen hatással vannak a 2014 utáni időszakra.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.