Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Médiatanács elnökének – a tavalyi vagyonnyilatkozatában foglaltakhoz hasonlóan – Zalaegerszegen van egy 54 négyzetméteres lakása. Ugyanitt 5/120 részben tulajdonosa egy 2292, valamint egy 853 négyzetméteres szőlőnek, illetve egy 6377 négyzetméteres gyepnek és gyümölcsösnek is. Gépjárművet továbbra sem birtokol. Szalai Annamária megtakarításai között szerepel egy 34 millió 485 ezer forintról, valamint egy csaknem 4 millió forintról szóló értékpapírszámla, valamint egy 20 ezer eurós kötvény és egy 3,4 millió forint értékű életbiztosítás. Nyílt végű befektetési alapokban 20 568 eurót tart, emellett szerepeltet még a nyilatkozatban 1,6 millió forintnyi, pénzintézettel szemben fennálló pénzkövetelést. Szalai Annamária egy évvel ezelőtt 13,5 millió forintos tartozást is jegyzett, mostani vagyonnyilatkozatában azonban tartozás már nem szerepel.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke továbbra is felerészben birtokol egy mintegy 345 négyzetméteres békéscsabai telket, amelyen egy 91 négyzetméteres ház áll. Rendelkezik még Békéscsabán egy 19,5 négyzetméteres garázzsal, valamint 60/2160 arányban egy újkígyósi, 573 négyzetméteres telekkel, és ugyanitt egy 7000 négyzetméteres szántóval. Domokos László 9/10 arányban birtokol egy fővárosi, XIII. kerületi, 122 négyzetméteres lakást, és haszonélvezeti joga van egy V. kerületi 63 négyzetméteres lakásra is. Az ÁSZ elnöke egy 9 éves Skodával is rendelkezik. Domokos László emellett 1 millió 34 ezer forint értékű részvénytulajdont tüntetett fel a nyilatkozatban, valamint 6 millió 905 ezer forint értékű befektetési jegyet, befektetéseihez pedig 10 millió 87 ezer forint értékben kötött biztosítást. Takarékbetétben 1 millió 256 ezer forintot, látra szóló betétben 3 millió 231 ezer forintot tart, további pénzkövetelést 10,7 millió forint értékben tüntetett fel.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnökének Telkiben van egy 1154 négyzetméteres telke, amelyen egy 292 négyzetméteres ház áll. Juhász Miklós nyilatkozatában továbbra sem említ járművet, ingóságai között egy 1980-ban kapott asztali lámpát jelöl meg. A GVH elnöke 19 millió forint értékben rendelkezik részvényekkel, készpénzként 1,2 millió forintot, számlakövetelésként 15 millió forintot tüntet fel. Juhász Miklósnak 80 ezer euró tartozása van a tavalyi évet tükröző beszámolója szerint, ez az előző éviben 215 ezer euró volt, igaz, akkor még rendelkezett egy további ingatlannal és nagyobb összegű pénzköveteléssel.
A Magyar Nemzeti Bank elnöke 366/460 arányban birtokol egy 1274 négyzetméteres II. kerületi telket és egy azon lévő, 460 négyzetméteres házat, továbbá felerészben egy XI. kerületi, 2318 négyzetméteres telket és egy azon lévő, 319 négyzetméteres házat. Továbbra is rendelkezik egy harmadik ingatlannal is: Gánt-Vérteskozmán egy 1438 négyzetméteres telken áll egy 140 négyzetméteres üdülője és egy 60 négyzetméteres gazdasági épülete. Simor András a járművek között egy 2005-ben gyártott Mercedes személygépkocsit és egy vitorlást tüntetett fel. A jegybankelnöknek befektetési alapban 1,65 milliárd forintja van, részvényekben 1 millió forintja, nyugdíjpénztári befektetésben 19 millió forintja. Az MNB a jövedelemnyilatkozatban szereplő összegen túl havi 113 445 forint önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulást fizet számára. Havi adóköteles jövedelme 2 025 800 forint. Simor András gépkocsihasználatra tavaly 3,3 millió forintot kapott.
Polt Péter legfőbb ügyész továbbra is felerészben tulajdonosa egy II. kerületi, 110 négyzetméteres lakásnak, amelyhez tartozik egy 12 négyzetméteres teremgarázs is. Polt Péternek van még Regécen egy 3341 telken álló 75 négyzetméteres háza, valamint Fónyon egy 30 négyzetméteres pincéje. A legfőbb ügyésznek Bodrogolasziban van egy 1525 négyzetméteres szőlője és Bárdudvarnokon egy 2588 négyzetméteres szántója. Polt Péter járművet ezúttal sem tüntetett fel vagyonnyilatkozatában, a nagy értékű ingóságai között egy 1 millió forintos pénzintézeti számlakövetelés szerepel. Házastársával közösen 38,4 millió forintos tartozása van magánszemélyekkel szemben. Polt Péter az ELTE adjunktusaként havonta átlagosan bruttó 241 ezer forintot kap, oktatói tevékenységéért a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről pedig tavaly 50 800 forintot vett fel. Legfőbb ügyészként tavaly bruttó 17 millió 31 ezer forintot kapott. A legfőbb ügyész tisztségéből adódóan egy 13 millió forint értékű Volkswagen Touareget használ, emellett még egy iPhone-t és egy notebookot kapott, valamint bruttó 200 ezer forintnyi cafeteria juttatást.
A Kúria elnökének – aki ezt a tisztséget csak 2012. január 1-jétől tölti be – tavalyi éves jövedelme 16 millió 842 ezer forint volt. Darák Péter felerészben tulajdonosa egy XIV. kerületi, 97 négyzetméteres ingatlannak, amelyhez egy 14 négyzetméteres garázs is tartozik, valamint egy 80 négyzetméteres zalaegerszegi ingatlannak. A járművek között Darák Péter egy 2005-ben vásárolt Mazda 6-ost tüntetett fel. A Kúria elnökének több értékpapírban, összesen 2 millió 288 ezer forintja van, további pénzkövetelésként pedig 3 millió 369 ezer forintot és 3628 eurót tüntetett fel. Pénzintézettel szembeni tartozása 483 ezer forint.
Nem módosult jelentősen az elmúlt egy évben Orbán Viktor kormányfő vagyoni helyzete; egyedül a könyvkiadásból származó eseti jövedelme változott, amely viszont nagymértékben csökkent. A dokumentum szerint Orbán Viktor továbbra is felerészben tulajdonosa egy 2002-ben vásárolt budapesti, XII. kerületi társasházi lakásnak. Ezen túlmenően a miniszterelnök feltünteti 2006-ban vásárolt felcsúti, 5035 négyzetméter belterületi földjeit, amelyeket 50 évre ingyenesen átengedett a Felcsúti Utánpótlásért Alapítványnak. Értékpapírban, takarékbetétben elhelyezett megtakarítása és autója továbbra sincs a politikusnak. A házastársával közös számlán csaknem ugyanannyi pénz van, mint egy évvel ezelőtt, amikor legutóbb nyilatkozott vagyonáról Orbán Viktor: akkor 968 ezer forintot tüntetett fel, most kevéssel több mint egymillió forintot. Banki tartozása továbbra is a 2002-ben feleségével közösen felvett 20 millió forintos jelzáloghitel még fennálló része. Orbán Viktor jövedelmei között tünteti fel a Miniszterelnökségtől kapott törvény szerinti javadalmazását és képviselői fizetését. A Fidesz-elnöki fizetését határozatlan ideig felfüggesztette. Míg mindemellett 2010-ben volt 6,3 millió forint könyvkiadásból származó eseti jövedelme is, addig 2011-ben ez 248 ezer forintra csökkent.
---- Oldal címe ----
Schmitt Pál a február 1-jei határidő előtt közzétett vagyonnyilatkozatában ugyanúgy három II. kerületi, 195 és 320 négyzetméter közötti lakóház felének tulajdonjogát, valamint egy eltartási szerződéssel szerzett V. kerületi, 68 négyzetméteres lakás 50 százalékát, továbbá egy 1971-ben épített, 35 négyzetméteres Lupa-szigeti üdülő felét tüntette fel, mint korábbi nyilatkozataiban. A köztársasági elnök megtartotta 1998-ban vett Harley Davidson motorját, vagyonnyilatkozatában emellett hivatali juttatásai között feltüntette elnöki rezidenciáját, a Terrorelhárítási Központ által biztosított személygépkocsi-használatot, valamint az ingyenes mobiltelefon- és internetszolgáltatást is. Az államfő két évvel ezelőtt 4 millió forint és 130 ezer euró pénzintézeti számlaköveteléssel rendelkezett, ami mára 7 millió forintra és 27 ezer euróra csökkent. Schmitt Pál havi tiszteletdíja 2012-től a köztisztviselői illetményalap 39-szeresének felel meg, emellett kétszeres olimpiai bajnokként havi 243 600 forint életjáradékot kap a Magyar Olimpiai Bizottságtól, amit 2011-ben a Külügyminisztériumtól utalt, összesen 853 ezer forintos kiküldetési napidíj egészített ki.
Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettesnek, közigazgatási és igazságügyi miniszternek továbbra is egy budakeszi ház szerepel a nevén – felerészben –, és megvan még a 2006-ban vásárolt Renault-ja is. Banki tartozása ugyanakkor némiképpen emelkedett: míg a tavaly közzétett vagyonnyilatkozatában 10,35 millió forintot tüntetett fel, az ideiben 10,71 milliót. Magánszemélyekkel szembeni tartozása viszont 4-ről 2,5 millió forintra csökkent. Jövedelemnyilatkozatában újdonság, hogy havi 25 ezer forintot kapott cikkírásért a Heti Válasz Lap- és Könyvkiadó Kft.-től.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter nevén továbbra is két balatoni ingatlan van: egy balatonakarattyai ház és egy csopaki üdülő. A mindenkori képviselői alapdíj hathavi összegét meghaladó készpénze másfél millió forintra emelkedett a 2011-ben feltüntetett 1,2 millióról. Nőtt a tárcavezető bankszámlán lévő pénze is: 3-ról 3,8 millió forintra. Emellett továbbra is van egy 14 millió forintos, más szerződés alapján fennálló pénzkövetelése. Tartozása nincs. Még mindig az övé a Magyar Gazdaságfejlesztési Intézet Kft. Ahogyan Navracsics Tibornak, úgy Matolcsy Györgynek is járt jövedelem a Heti Válasz szerkesztőségétől. A nemzetgazdasági miniszter havi 50 ezer forintért publikált a lapnak.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter ingatlantulajdona sem változott: továbbra is karcagi ingatlanjai vannak – köztük több szántó –, és egy budapesti, IX. kerületi lakás egy része az övé. A tárcavezetőnek még mindig egy 2007-ben vásárolt Toyota Corollája van. A nagy értékű ingóságok között továbbra is feltüntet egy hatezer kötetes könyvtárat. Takarékbetétben elhelyezett megtakarítása egymillió forinttal nőtt: 500 ezerről másfél millióra. Tartozása 2010-ben, 2011-ben sem volt.
Hende Csaba honvédelmi miniszternek továbbra is három – közös tulajdonú – ingatlanja van: egy szombathelyi és egy budapesti, II. kerületi ház, valamint egy vaskeresztesi szőlő. Megvan a 2002-ben vásárolt Mitsubishi Carismája is. A bankszámláján lévő pénz azonban – mintegy 600 ezer forinttal – 7,5 millióra csökkent. A tavaly még feltüntetett 1,8 millió forintos, más szerződés alapján fennálló pénzkövetelése az idén már nem szerepel a vagyonnyilatkozatában. Tartozása nincs. A nem országgyűlési képviselő kormánytagok már ezt megelőzően közzétették vagyonnyilatkozatukat a kormányzati portálon.