Németh Szilárd (Fidesz–KDNP), a XXI. kerület polgármestere a projekt szerdai nyitórendezvényén arról számolt be: a városrészben a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep beruházását leszámítva 12 milliárd forint értékű uniós forrást használtak, illetve használnak fel. A megkezdett projektek között említette a csepeli gerincutat, a csatornahálózat kiépítését és az Ady-projektet, amelyhez kapcsolódóan szintén városrehabilitációs program fut.
A polgármester a most induló, Csepel kapuja elnevezésű, szociális célú városrehabilitációs program kapcsán elmondta: hat társasház újul meg, energiahatékonysági beruházásokat valósítanak meg, átalakul a környezet, több lesz a zöldfelület és közösségfejlesztési programok is indulnak. Ismertette azt is, hogy a beruházás egymilliárd forintba kerül, amelyből 813 millió forint a megítélt uniós támogatás.
Hutiray Gyula városfejlesztésért felelős főpolgármester-helyettes jelezte: a főváros szeretne együttműködni a városrésszel. Fontosnak nevezte, hogy Csepel élhető legyen, markáns, kellemes városközpontot kapjon, és minél zöldebb legyen.
Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint minden reális esély megvan arra, hogy a kitűzött célok valóra váljanak, vagyis mind a célok, mind a források, mind pedig a résztvevők garanciát jelentenek erre. Kiemelte, hogy nemcsak az érintett lakóépület 800 háztartása jár jól, hanem a kerületben élők is.
Az államtitkár elismeréssel szólt arról, hogy az érintett területen térfigyelő kamerarendszert is kiépítenek, amelynek révén javul a biztonság. Hozzátette: a biztonságot a kormány nemzeti ügyként határozta meg, így örül annak, hogy ezt az önkormányzat is a beruházás részévé tette. Emellett fontosnak nevezte a gyermekeket és fiatalkorúakat érintő közösségi célokat is.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.