Rosszabb esetben a felszámolás megindításáig tart + Képek

A Malévre elrendelt moratórium és a céghez kirendelt rendkívüli vagyonfelügyelő megbízatása a pénzügyi helyzet rendezéséig, vagy a felszámolás megindításáig tart.

PR
2012. 02. 02. 16:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Malévre elrendelt moratórium és a céghez kirendelt rendkívüli vagyonfelügyelő megbízatása a légitársaság pénzügyi helyzetének rendezéséig, vagy a legrosszabb esetben a felszámolás megindításáig tart – ismertette Fábián Balázs, az állami Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója csütörtökön sajtótájékoztatón. Emlékeztetett rá, hogy az állami támogatás visszafizettetésére vonatkozó uniós döntés miatt a Malév anyagi pozíciói megrendültek. A vagyonfelügyelő a társaság működését próbálja fenntartani, együttműködve a Malév vezetésével. Fábián kijelentette: nincs még szó a Malév felszámolásáról.


Berényi János, a Malév igazgatóságának elnöke beszámolt arról, hogy az igazgatóság pénteken ülést tart, és a rendkívüli vagyonfelügyelővel közösen áttekintik a menedzsment által összeállított likviditási tervet. Hangsúlyozta: a legfontosabb most a likviditási terv véglegesítése. Berényi János közölte azt is: a február elején esedékes fizetést minden Malév-dolgozó megkapja.

A repülőjegyekre vonatkozó kérdésre megismételte: a nemzetközi légügyi szövetségnél, az IATA-nál lévő biztosíték lefed egy bizonyos kört, a IATA-ügynökök kártérítik az utasokat járattörlés esetén. Aki hitelkártyával vásárolt jegyet, annak a bank téríti meg, az utazási irodáknál csomagban vásárolt jegyek vételárát pedig az iroda. Lesznek olyanok, akik kimaradnak a körből, ők jogi úton kérhetik vissza a jegy árát

Mint korábban beszámoltunk róla, Selmeczi Gabriella szerint a Malév válságos helyzete egy újabb szocialista csontváz a szekrényből, „a Gyurcsány-korszak súlyos öröksége”. A kormánypárt reméli, hogy a folyamatban lévő büntetőeljárások rendezni fogják a felelősség kérdését – írta a Fidesz szóvivője az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében, amelyben úgy fogalmazott: a Gyurcsány-korszak prominensei – a volt pénzügyminiszterekkel, „Veres Jánossal és Oszkó Péterrel az élen” – „szánalmas módon próbálnak kibújni a felelősség alól”, amelyet az elmúlt húsz év talán „legelbaltázottabb” privatizációja miatt kell viselniük.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium reggel tudatta, hogy rendkívüli moratóriumot rendelt el, és rendkívüli vagyonfelügyelőt rendelt ki a Malév Zrt. mellé a Fővárosi Bíróság csütörtöki végzésében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.