2002-ben örült utoljára az MSZP, tovább menetelhet a Fidesz

Vasárnap négy jelölt közül választanak a szentendrei 7-es számú körzetben, az LMP nem állt rajthoz.

Kovács András
2012. 03. 24. 6:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Időközi önkormányzati választást tartanak vasárnap Szentendrén a 7-es számú önkormányzati egyéni körzetben. A Duna-parti kisváros alapvetően a jobboldal erős bástyájának számít, de legfőképpen 2006-tól, amikortól a Fideszen kívül egyetlen párt sem volt képes egyéni körzetben diadalmaskodni. A városban egyébként 1998 és 2006 között volt Miakich Gábor polgármester személyében MSZP–SZDSZ-es vezető.

A 7-es számú körzetben a 2010-es önkormányzati megméretésen Hidegkuti Gergely, a Fidesz jelöltje győzött a voksok 49,45 százalékával. A szocialisták 14,3, míg a Jobbik 8,01 százalékot ért el, a szavazatok többi részén független és civil jelöltek szervezetei osztoztak. Sajnos a korábbi évek önkormányzati eredményeit nem lehet összehasonlítani a 2010-es eredményekkel, mivel a képviselői helyek csökkentésével teljes mértékben átrajzolták a választókerületeket.

A mostani voksoláson négy jelölt száll ringbe: Körösi Tibor a Fidesz–KDNP, Lontai Tamás az MSZP, Holló István a Jobbik, míg Lator László a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület színeiben indul.

Eddig jól szerepelt a Fidesz

Az idei időközi választások eddig a független és a fideszes jelöltek sikereiről szóltak. Fontos megjegyezni, hogy eddig még nem került sor 10 ezer főnél népesebb településen voksolásra, így a szentendrei megméretés lesz az idén az első ebben a csoportban. A kormánypártok eddig két településen (Árpádhalom, Igal) győztek, az utóbbi helyen több mint 70 százalékos aránnyal.

Érdemes lesz a részvételre is figyelni, mivel az idei választásokon az átlagos részvétel több mint 60 százalék volt. Most nem lehet számítani ekkora érdeklődésre, mivel a 10 ezer fősnél népesebb településeken általában sokkal alacsonyabb a részvétel, mint az ennél kisebb helységekben. Erre jó példa a novemberi budakalászi voksolás, ahol 28,06 százalék jelent meg, de egy októberi soproni megméretésen is csak 25,13 százalék élt állampolgári jogával.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.