Az ünnepségsorozat reggel nyolc órakor kezdődik a fővárosi Kossuth Lajos téren a zászlófelvonással, majd az érdeklődők a díszszázad és huszárok felvezetésével a Magyar Nemzeti Múzeumhoz vonulnak. Tarlós István főpolgármester beszéde után a Múzeumkertből az ünneplők a budai Várba indulnak, ahol egész nap kirakodóvásár és családi programok lesznek. Délután a Várból a Lánchídon át, a Széchenyi tér érintésével menet indul a Kossuth térre, ahol beszédet mond Orbán Viktor miniszterelnök – részletezte az államtitkár a hadtörténeti múzeumnál tartott tájékoztatóján.
A Várból a Kossuth térre induló menethez várhatóan csatlakoznak majd civil szerveződések is, amelyek ezt már korábban jelezték. Azzal kapcsolatban, hogy az előzetes hírek szerint több ezren érkeznek Lengyelországból Budapestre, a március 15-ei ünnepségekre, Kovács Zoltán kijelentette: a lengyelek felvették a kapcsolatot az államtitkársággal, jelezték részvételi szándékukat, ám az ő „mozgatásukhoz”, programjaikhoz az állami rendezvényszervezésnek nincs köze.Az idei nemzeti ünnep nagyjából ötvenmilliós költségével kapcsolatban példaként megjegyezte, hogy 2010-ben 185 millió forintból, 2005-ben pedig 289 millióból rendezték meg az állami ünnepségeket. „Méltón, visszafogottan, költséghatékonyan rendezzük és szervezzük az ünnepet” – mondta.
A kommunikációs államtitkár kitért arra is, hogy a honvédség március 15-e alkalmából indítja el több hónapos eseménysorozatát, amely az önkéntes szolgálatra igyekszik felhívni a figyelmet.
Az MSZP Esztergomban tartja központi ünnepségét. Török Zsolt szóvivő az MTI-nek a helyszínválasztást a korábbi fideszes polgármester, Meggyes Tamás tevékenységével indokolta, mondván az előző városvezetés, illetve a kormányoldalnak a jelenlegi független polgármester munkáját ellehetetlenítő magatartása a Fidesz-kormányzás jelképe. A szocialista párt rendezvényén beszédet mond Mesterházy Attila pártelnök és Lukács Zoltán, az MSZP Komárom-Esztergom megyei elnöke is.
Kattintsanak a térképen található pontokra, amelyekből megtudhatják, milyen rendezvényt tartanak az adott helyszínen.
A Jobbik – a korábbi évekhez hasonlóan – a fővárosi Deák Ferenc téren tartja ünnepi megemlékezését. A délután fél négykor kezdődő rendezvényen beszédet mond Vona Gábor pártelnök, valamint Szegedi Csanád, Balczó Zoltán és Gyüre Csaba alelnökök. Az ünnepség végén az érdeklődők ingyenes P. Mobil-koncerten vehetnek részt.
Az LMP politikusai és aktivistái délután negyed kettőkor a Pilvax közben gyülekeznek a népszavazási kitelepülő szettekkel, amelyek az ünnep alkalmából kokárdadíszítést kapnak. A helyszínen Vágó Gábor kampányfőnök mond ünnepi beszédet, majd az LMP-sek elindulnak az utcákra, terekre aláírásokat gyűjteni.
A Demokratikus Koalíció (DK) központi ünnepsége délután két órától az V. kerületben, az Egyetem téren lesz, ahol beszédet mond Gyurcsány Ferenc pártelnök, volt kormányfő.
A nap folyamán újabb Békemenet is indul a Kossuth Lajos térre. A menet tagjai a Magyar Tudományos Akadémia elől indulnak, és a Parlament előtt tartandó központi rendezvényre vonulnak át. Bayer Zsolt újságíró, a Békemenet Magyarországért Egyesület egyik alapítója azt mondta: azokat hívják, akik január 21-én részt vettek az első Békemeneten, és azt kérte, hogy „hozzanak magukkal még egy embert”.
Az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) nevű szerveződés délután három órától szintén Budapest belvárosában, a Szabad sajtó úton tart tüntetést.
A Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége (MEASZ) délután fél öttől az V. kerületben, a Petőfi-szobornál a 70 évvel ezelőtt tartott, háborúellenes, „antifasiszta” tüntetésről emlékezik meg. A rendezvényen Jánosi Katalin, Nagy Imre egykori miniszterelnök unokája és Hanti Vilmos, a szövetség elnöke szólal fel.