Azt hitték a romák, hogy az uzsorások lőttek

Ismét elutasították a romák elleni támadássorozat ügyében eljáró bírói tanács elnöke, Miszori László ellen benyújtott kizárási kérelmet.

PR
2012. 03. 13. 16:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapest Környéki Törvényszéken folyó büntetőper keddi tárgyalásán a döntésről beszámolva Miszori László emlékeztetett, hogy legutóbb Kiss Árpád, az ügy elsőrendű vádlottja kérte a kizárását. Kiss Árpád a március 2-i tárgyaláson terjesztette elő kizárási kérelmét, amelyben – egyebek mellett – azt írta, hogy szerinte „a nyomozó hatóság és a tanács elnöke között folyamatos informális kapcsolattartás zajlik”, és ez a kapcsolattartás „a bíró függetlenségét megkérdőjelezi”. Miszori László ellen már többször nyújtottak be a per során a vádlottak kizárási kérelmet.

A keddi tárgyaláson a Nyíradony-Tamásipusztán elkövetett cselekménnyel összefüggésben hallgattak meg tanúkat. Védői indítványra tanúként jelent meg annak a családnak a három tagja, akiknek a házára 2008. szeptember 5-re virradóra lövéseket adtak le, valamint egy a családnak pénzt kölcsönadó, biztonsági őrként dolgozó férfi. Elsőként a család legnagyobb, akkor 11 éves fiát hallgatták meg. Ő elmondta, hogy éjszaka felkelt, mert WC-re kellett mennie és nem sokkal ezután hallott két durranást. Ezután szólt édesapjának, aki kihívta a rendőröket. A fiú a keddi tárgyaláson a történtekkel kapcsolatban többet nem tudott felidézni.

A tárgyalás további részében a fiú édesapját és annak élettársát, valamint a nekik kölcsönt adó férfit hallgatták meg a kölcsönnyújtás részleteiről. A fiú édesapja és élettársa a múlt év június 1-jei tárgyaláson arról beszélt, hogy kezdetben uzsorások fenyegetésének gondolták a házukra leadott lövéseket a több százezer forintos tartozásuk miatt. A férfi élettársa kedden a bíróságon azt mondta, a nekik kölcsönt adó férfi egyszer megfenyegette, hogy elveszi a házukat és a gépkocsijukat, ha nem fizetnek. A nő és a biztonsági őr teljesen másképpen emlékezett a történtekre, és az ezért elrendelt szembesítés sem vezetett eredményre.

Míg a nő 200 ezer forint körüli kölcsönre emlékezett, addig a férfi 65 ezer körülire. A biztonsági őr elmondta, hogy sajnálatból adott kölcsönt a családnak; ő fizette ki a család által tervezett lakásvásárlás ügyvédi költségét. A pénzt azonban a lakásvásárlásra felvenni kívánt banki kölcsön elutasítása miatt az ügyvédtől később visszakapta – mondta el a tanú. A férfi azt vallotta, hogy „nem kereste” a családon a pénzt, és nem is fenyegette meg őket.

A 2008. szeptember 5-ére virradóra történt lövöldözés volt a romák elleni támadássorozat harmadik bűncselekménye, amely nem okozott sérülést, és a vád szerint a támadást – kivételesen – az elsőrendű vádlott, Kiss Árpád egymaga követte el.

A következő tárgyalást szerdán tartják.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.