A diákok tereprendezést végeztek, a ledőlt sírköveket állították fel és elkezdték a síremlékek tisztítását, a munkát a település és a helyi civilek folytatják – mondta Misóczki Anikó, az egyesület elnöke. A tengelici emlékhelyhez hasonlóan a Bezerédj család szedresi sírkertjének gondozásába a névadó szekszárdi iskola tanulóit vonják be – tette hozzá.
2007-ben mindkét temetkezési helyet a Nemzeti Sírkert részévé nyilvánította a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság. Tengelicen a Csapó család több tagja, köztük Csapó Dániel Tolna megyei alispán (177801844) és Vilmos (1798–1879) 1848-as nemzetőrparancsnok nyugszik, Szedresen pedig Bezerédj István (1796–1856) országgyűlési követ és Pál (1840–1918) mezőgazdász, MTA-tag sírja található.
Az emlékhelyeket érinti majd az egyesület által tervezett zöld út nevű túraútvonal, amely hatvan kilométeren át vezeti az érdeklődőket a szekszárdi kistérség látnivalóihoz. Tengelic környékén hét kastélyt, köztük, a katalinpusztai Schell-, a közép-tengelici Csapó-, a felsőhídvégi Hiener-kastélyt és a felsőtengelici Gindly-Benyovszky-kúriát egyaránt bemutatják a látogatóknak. A gyalogosan és kerékpárral egyaránt bejárható túraútvonal várhatóan ez év nyarára készül el – mondta az egyesület elnöke.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.