Felgyújtottak egy mozdonyt a Ferencvárosi pályaudvaron + Videó

Április végéig kiképeznek 600 tűzoltót a vasúti tüzek kezelésére, 2+4 óra időtartamban. A részletekről az országos tűzoltósági főfelügyelőt kérdeztük.

2012. 03. 26. 13:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Igen régóta nem esett az eső, mégsem ezért volt várható, hogy kigyullad egy vonat a Ferencvárosi pályaudvaron. Az eseményt előre bejelentette a katasztrófavédelem, ugyanis ezzel a mesterséges tűzesettel vette kezdetét 600 katasztrófavédelmi tűzoltó kiképzése a vasúti pályákon történő esetekre.


– Jól látható, milyen nagy különbség van egy vonat és egy közúti jármű között, ráadásul ugye a vonat le sem tud térni a pályájáról és nehezebb is hozzáférni – indokolta a speciális képzés létjogosultságát Földházi György, a MÁV vasútbiztonsági főosztályvezetője.

A liberalizáció hatása a vasúttársaságnál – mint mondta – elég keményen érzékelhető; a MÁV Gépészet ferencvárosi telephelyén végzik a járművek javítását, karbantartását, de más közlekedteti a vonatokat, és a pálya állapotáért is más felel. – A biztonság érdekében óriási összhangra van szükség, ezt végzi a mi szervezetünk. Egy-egy balesetnél eddig elég komoly zavarok léptek föl, sokáig álltak a vonatok, ezt pedig az utasok nehezen viselték. A tűzoltásnak, műszaki mentésnek ezért gyorsabban kell lezajlania, ennek érdekében a katasztrófavédelem megkeresésére végezzük most a szakemberek képzését – folytatta Földházi, tulajdonképpen „önös érdeknek” nevezve, hogy minél flottabbul juttassák célba a kötött pályán utazó embereket és árut.

A képzés beindításának közvetlen előzményeiről beszélt Bérczi László, a BM OKF országos tűzoltósági főfelügyelője.

– Az új katasztrófavédelmi törvény január 1-je óta hatályos, és megjelentek a végrehajtási rendeletek is. Ennek alapján a főigazgatói utasítások egyike a vasúti mentéssel kapcsolatos szabályzat. Ezek elméleti ismeretek, amelyek a gyakorlatba is át kell, hogy kerüljenek – mondta Bérczi. Az erre épülő képzés végcélja, hogy folyamatos legyen a vasúti közlekedés.


Nem elhanyagolható szerinte az sem, hogy a beavatkozó úgy tudja elvégezni a feladatát, hogy a rá leselkedő veszéllyel tisztában van.

A képzés amilyen indokolt és hasznos, olyan lényegre törő és rövid: 2 óra elméleti képzést kétszer 2 óra gyakorlat követ. Április végéig 40 ilyen napot tartanak, melynek során 600 katasztrófavédő tűzoltót „oltanak be” a tudással.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.