Kétszázezren felül a felhasználók száma hazánkban

Meghaladta a kétszázezret a magyar felsőoktatási intézmények EduID-felhasználóinak száma, a rendszerhez eddig tizenhárom felsőoktatási intézmény és kutatóintézet csatlakozott.

NT
2012. 03. 28. 5:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az EduID a szolgáltatók szempontjából külső azonosítási megoldás, amellyel a felhasználók regisztráció nélkül, egyszerűen és gyorsan be tudnak lépni az adott oldalra, hasonlóan mint nagyobb közösségi hálózatok használatánál.

A NIIF által 2010-ben indított felsőoktatási és kutatási bizalmi szövetség (EduID) tagjai elsősorban felsőoktatási és kutatóintézetek, illetve olyan szolgáltatók, amelyek e kör számára nyújtanak szolgáltatásokat. Ez azt is lehetővé teszi, hogy a szolgáltatók csak bizonyos intézmények jól meghatározható felhasználói körének szolgáltassanak, illetve intézményre szabott akciókat biztosíthassanak – tudatták.

A szövetségben nincs központi adatbázis, a felhasználók adatait a résztvevő egyetemek, illetve egyéb intézmények tartják karban, meghatározott minimumkövetelmények szerint, ugyanis ez által biztosítható, hogy a szolgáltatók naprakész adatokkal tudjanak dolgozni.

Az EduID szövetséghez való csatlakozás és a részvétel feltétele, hogy az intézmény adatkezelési gyakorlata a követelményeknek megfeleljen; a részvétel mind a felhasználói adatokat biztosító intézmények, mind a szolgáltató szervezetek számára díjmentes.

A fejlesztés a HBONE+ nevű átfogó elektronikus infrastruktúra-fejlesztési projekt része, amelyet az NIIF 2009–12 között valósít meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv által támogatott projekt keretében, európai uniós források bevonásával.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.