Az életbiztosítási csalás ügyében tavaly februárban a Bács-Kiskun Megyei Bíróság, novemberben pedig a Szegedi Ítélőtábla hirdette ki az életfogytig tartó fegyházbüntetést. Megállapításaik szerint a jelenleg 32 éves M. Róbert bajai lakos arra beszélte rá két lányismerősét, hogy kössenek életbiztosítási szerződést. Azt mondta, ez kedvező lesz számukra, hiszen havonta csak kis összegeket kell fizetniük, fél év múltán pedig százezer forintos áruvásárlási hitellé alakíthatják át a megállapodást.
Valójában M. Róbert maga kívánt hozzájutni a halál esetére szóló, többmilliós életbiztosításhoz. A két lányt – különböző alkalmakkor – meghívta magához, s beszélgetés közben mérget kevert az italukba. Az egyik nő később rosszul lett, több kórházban is kezelték, de túlélte az esetet. A férfi tudta ezt, mégis a lány halálhírét költötte, majd hamis okiratokkal megpróbált hozzájutni a biztosítási összeghez. A pénzt azért nem kaphatta meg, mert a biztosító egyik alkalmazottja a papírok benyújtása után látta a lányt az utcán.
A másik nő nem élte túl a mérgezést. Több kórházban is kezelték, ám nem tudták kideríteni rosszullétének okát. A lány saját felelősségére elhagyta a kórházat, de ismét visszakerült a gyógyintézetbe, végül pedig – két héttel a mérgezés után – meghalt. M. Róbert ekkor sem tudta felvenni az életbiztosítást. Hogy elkerülje a bűnügyi vizsgálatot, megbízta ismerőseit: szerezzék meg a lány holttestét a családi kriptából – tartott tőle, hogy a méreg idők múltán is kimutatható. A kihantolást azonban – bejelentések nyomán – a rendőrség megakadályozta.
M. Róbert bűnösségét több emberen, aljas célból, előre kitervelten elkövetett emberölés kísérlete mellett csalás, okirat-hamisítás és kegyeletsértés bűncselekményéért állapították meg. A szegedi tábla további egy rendbeli csalást rótt a terhére, ezért nyílt mód arra, hogy a Kúriára is eljusson az ügy. A vádlott és a védő felmentésért s enyhítésért fellebbezett, de elfogadhatónak találnák az ítélet hatályon kívül helyezését is. Az ügyész indítványozta: állapítsák meg azt is, hogy a tettes különös kegyetlenséggel követte el a bűncselekményt. A vádhatóság úgy véli, hogy az életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt férfit nem harminc év után, hanem csak hosszabb idő elteltével kellene szabadlábra bocsátani.
Az ügyben összesen tíz szakértőt és több mint hetven tanút hallgatott meg a bíróság.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.