A falugyűlésen a helyi önkormányzati rendelet szerint a Veszprém-Gyulafirátóton élő választópolgárok 25 százalékának kellett volna részt vennie, a meghirdetett időpontra azonban csak kilenc százalékuk jelent meg – tájékoztatta az MTI-t Czaun János veszprémi önkormányzati képviselő, a városrészi önkormányzat vezetője.
Ezzel Gyulafirátót törekvése, hogy ismét önálló település legyen, egyelőre meghiúsult; a falugyűlésen kellett volna megválasztani az elszakadást koordináló bizottságot, amely a helyi népszavazás kiírásáig vihette volna az ügyeket.
Czaun János január 11-én tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a 3500 lakosú Gyulafirátót leválna Veszprémről, mert a városrész lakói sokallják a január elsején bevezetett telekadó mértékét.
A veszprémi képviselő-testület január 26-i ülésén hosszas vita után úgy döntött, hogy az úgynevezett III-as övezetben (ebbe tartozik Gyulafirátót is) az eredeti százhúsz forintról húsz forintra csökkenti a telekadó négyzetméterenkénti összegét. Bővebben>>>
A testület a február 23-i ülésén módosította szervezeti és működési szabályzatát, mert addig abban nem szerepelt a falugyűlés fogalma, márpedig azon a fórumon kell egy városrésznek kinyilvánítania, hogy el akar-e szakadni a várostól, s azon kell megválasztania az előkészítő bizottságot, amely az elszakadást lebonyolítja. Bővebben>>>