Elmondása szerint Károlyi Mihály, aki apjának első unokatestvére volt, tabu volt a családban, elhatárolják magukat az egykori miniszterelnöktől. Hozzátette: nem gyűlölték Károlyi Mihályt, de nem vették komolyan. Hangsúlyozta, azért tért vissza a család ötven évnyi emigráció után Magyarországra, hogy rámutassanak a történelemhamisításra. Közölte továbbá, megbocsáthatatlan, hogy amikor Károlyi Mihály 1945-ben visszatért Magyarországra, akkor „beállt” az akkori nomenklatúrába. Emiatt szerinte Károlyit a többség Magyarországon elítéli, mint politikust.
A Fővárosi Közgyűlés múlt hétfői ülésén adta meg a tulajdonosi hozzájárulást az emlékmű ideiglenes elbontásához, majd az érvényes engedélyek birtokában a szobor Siófokon történő felállításához. Az alkotást csütörtök kora reggel szállították el a Kossuth térről.
Varga Imre Kossuth-díjas szobrászművész Károlyi Mihályt ábrázoló alkotása 1975-ben, a politikus születésének 100. évfordulója alkalmából készült. A szobor a fővárosi önkormányzat tulajdona, a vagyonnyilvántartás szerint az értéke 22,6 millió forint.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.