Miközben a Fidesz, az MSZP és az LMP támogatottsága a lassan, de folyamatosan növekszik, addig a Jobbik támogatottsága csökken, a Demokratikus Koalícióé (DK) pedig stagnál, és csökkent a pártpreferenciával nem rendelkezők aránya is – mutatják az Ipsos március közepén végzett közvélemény-kutatásából származó eredmények. A Nézőpont Intézet adatai szerint a teljes népesség körében a Fidesz–KDNP 31, a Jobbik 13, az MSZP 10, az LMP 5, míg a DK 2 százalékon áll.
A Medián szerint az MSZP támogatottsága a teljes lakosság körében márciusra 3 százalékpontot emelkedett és elérte a 16 százalékot. A Jobbik szavazótábora ugyanekkor 14-ről 12 százalékra csökkent. A választani tudó biztos szavazók körében mindkét párt támogatottsága 23 százalékos; míg a Fidesz–KDNP-re 43 százalék, az LMP-re 6 százalék szavazna, ha most vasárnap lennének országgyűlési választások Magyarországon. A DK 4 százalékon áll, így jelenleg nem jutna be a parlamentbe.
Nőtt a Fidesz népszerűsége
A Századvég kutatásából az derült ki, hogy a teljes népesség 27 százaléka szavazna a kormánypártokra, az MSZP 16, a Jobbik 9, az LMP 6 százalékon áll, a DK támogatottsága egy százalék. A Tárki szerint a Fidesz–KDNP támogatottsága a teljes lakosság körében az egy hónappal korábbi 20 százalékról 25 százalékra, a pártválasztók körében pedig a februári 39 százalékról 45 százalékra emelkedett. Eközben az MSZP-vel szimpatizálók aránya a teljes lakosság körében 1 százalékkal, 13-ról 12 százalékra csökkent, a pártválasztók körében pedig 5 százalékkal, 26-ról 21 százalékra mérséklődött.
A másik két parlamenti párt közül a Jobbik támogatottsága a teljes népességen belül változatlan, februárban és márciusban egyaránt 11 százalék volt, a pártválasztók között viszont kismértékben, 21 százalékról 19 százalékra csökkent a táboruk. Az LMP szavazótábora a teljes népességen belül a februári 3-ról egy hónap alatt 4 százalékra változott, pártválasztók körében pedig 7-ről 8 százalékra módosult. A Tárki felmérése szerint a Demokratikus Koalícióra a teljes népesség 3 százaléka, a pártválasztók 5 százaléka szavazna márciusban, azaz támogatottságuk éppen olyan, mint februárban volt.
2006 nyara óta vannak az élen
A mostani hónap adatai alapján először azt kell megállapítanunk, hogy míg a Tárki mérései alapján 2006 júliusa, míg az Ipsos adatai szerint 2006 júniusa óta a Fidesz a legnépszerűbb párt Magyarországon. Ez a teljesítmény teljes mértékben egyedülálló hazánkban, és egyetlen párt sem büszkélkedhet ilyen hosszan tartó népszerűséggel 1990 óta. A mostani kormánypárt abban is „rekordot” állított föl, hogy a választásokat követő félidőben egyik sem állt az élen.
2000 márciusában az MSZP 43, a Fidesz 36, az FKGP 6, az SZDSZ 5, az MDF 2 százalékon állt a Tárki adatai szerint. Bár a kormánypárt le volt maradva a szocialistáktól, de egy sikeres összefogás a jobboldali pártok között gyakorlatilag egyenlő eredményt hozott volna a balliberális oldallal. Nyolc évvel ezelőtt a Fidesz–KDNP 48, az MSZP 38 százalékon állt, míg a szabad demokraták 5 százalékos támogatottságot tudhattak maguk mögött. Egy választási helyzetben minden bizonnyal bukott volna a Medgyessy-kabinet, mint ahogy az a júniusi EP-választáson meg is történt.
2008. március 9-én került sor a Fidesz által kezdeményezett „szociális népszavazásra”, amely a kormánypártok súlyos vereségét hozta, majd ezt követően az SZDSZ is távozott a koalícióból. A Fidesz–KDNP akkori támogatottsága 69, az MSZP-é 20, az MDF-é 5, míg az SZDSZ-é 2 százalék volt. Egyértelműen látszott már akkor, hogy a szocialisták nagyon mély gödörbe kerültek, és a Fidesz számára karnyújtásnyira volt a kétharmad, ami végül meg is valósult.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.