Májusban kilenc időközi választást tartottak hazánkban, amelyből egyre egy megyei jogú városban (Dunaújváros), és egyre egy tízezer főnél népesebb településen (Gyomaendrőd) került sor. Az utóbbi két voksolás azért számít kiemelendőnek a többi közül, mivel a parlamenti pártok általában a nagyobb városokban szoktak egy ilyen időközi megmérettetésen jelöltet állítani, és így a múlttal összevetve képet kaphatunk a politikai erők támogatottságáról.
Ebben a hónapban 11 947 személy járulhatott volna az urnákhoz, amiből 4546 fő ment el választani, ami 38,05 százalékos részvételnek felelt meg. A korábbi hónapokban regisztrált magas részvételhez képest a mostani alacsonyabb adat mögött egyértelműen a 10 ezer főnél népesebb települések aktivitása áll. A legnagyobb arányban Zalaszentlászlón (75,74 százalék), míg a legalacsonyabb arányban Dunaújvárosban (19,93) voksoltak.
Szoci bukta
A 10 ezer főnél népesebb településeket leszámítva ismételten a független jelöltek vitték a prímet az időközi választásokon. A parlamenti pártok oly mértékben nem kívánnak beleszólni a kis településeken zajló küzdelmekbe, hogy egy polgármester-jelöltet (Fidesz–KDNP) leszámítva meg sem próbálnak jelöltet állítani. Egyébként az utóbbi esetben is a független jelölt nyerte meg a küzdelmet.
Az országos politikára általában a városokban tartott voksolások hatnak ki, és így volt ebben a hónapban is. Nagyobb érdeklődés a dunaújvárosi megmérettetés iránt volt, mivel az MSZP egykori fellegvárában valós képet kaphattunk arról, hogy az erőviszonyok hogyan is állhatnak országos szinten. A voksolás komoly meglepetéssel zárult, mivel a Fidesz–KDNP jelöltje a körzetben nagyobb fölénnyel nyert, mint 2010-ben. Az LMP az MSZP kárára jelentősen megerősödött, míg a Jobbik csupán 7,5 százalékra „volt jó”.
Jobbik zuhanás
Gyomaendrődön egy helyi egyesület jelöltje futott be, de a szocialisták és a Jobbik ismételten egy nagyon súlyos pofonba szaladtak bele. Az MSZP csupán 15 százalékot tudott összegyűjteni, míg a szélsőjobboldali párt jelöltjét még a Munkáspárt aspiránsa is megelőzte, és még hat százalékot sem sikerült elérniük. A körzetben a Fidesz–KDNP tartja az egyharmados támogatottságát, amit 2010-ben is elért.
Májusban tovább folytatódott a független jelöltek totális dominanciája a kistelepüléseken, amibe a parlamenti pártoknak még esélyük sincsen beleszólni. A nagyobb településeken az előző hónapokat is figyelembe véve a Fidesz–KDNP dominanciája megtörhetetlennek tűnik, az MSZP képtelen jelentősen megszorítani. A Jobbik hónapról hónapra egyre gyengébb eredményeket ér el a választásokon, ami Kelet-Magyarország vonatkozásában a párt jelentős visszaesését mutatja.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.