Eldőlt hétfőn az Arany Alkony idősotthonok sorsa: két zsidó alapítvány felvásárolta a Medicatus-cégcsoportot, amely az ingatanok tulajdonosa. A cél az, hogy csak átmenetileg maradjon a két alapítványnál az idősotthon-hálózat. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) azt szeretné, hogy még az év végéig átkerüljön – pénzbeli ellenszolgáltatás nélkül – a hitközség által alapított Olajág Otthonok egyházi intézményhez.
„Mi mindent megtettünk, most a fővárosi önkormányzaton, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalon, illetőleg a kormányhivatalon múlik, mikor kapjuk meg a működési engedélyt” – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Nógrádi Bálint, az EMIH gazdasági vezetője. A szerződéssel kilenc ingatlan került az alapítványokhoz. Azt nem árulták el, mennyit fizettek érte. Tény azonban, hogy az új építésű Paskál Idősotthont banki hitel terheli. Nógrádi Bálint szerint nem lesz semmilyen komoly változás az otthonok mindennapi életében, csupán lehetőség nyílik részt venni a zsidó ünnepek megemlékezésén, illetőleg a rabbi által tartott imaórákon. Kóser étkezést is biztosítanak majd az intézményekben.
Néhány hónapja azért került a középpontba az otthonlánc, mert a Hír Televíziónak a Bánkút utcai intézmény két korábbi munkatársa úgy nyilatkozott: több idős embert halálba segítettek új lakók több millió forintos belépési díja reményében. Lendvay Erzsébet, a tulajdonosi körbe tartozó Arany-Híd Nonprofit Kft. ügyvezetője azzal igyekezett cáfolni a Hír Televízióban elhangzottakat, hogy egyetlen napot sem működött teljes létszámmal az intézményhálózat, vagyis valamelyik intézményben mindig volt hely. Az Arany Alkony idősotthonok működtetésében érdekelt Medicatus Kft. ügyvezető igazgatója, Fülöp Róbert határozottan visszautasította a riportban elhangzott állításokat.
A teljes cikket a Magyar Nemzet keddi számában olvashatja.